Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beszámoltam 1 Keeway Silver...

Beszámoltam 1 Keeway Silver Bladet 1 autó eladásba. A régebbi tulajok (köztük rendőr is) 50 es ként használta, én használhatóm 50 es ként?

Figyelt kérdés
Az adásvételibe bele foglaltuk hogy 50 cm3 es smk.Tehát én mint 50 es robogóként számoltam be,ha mégis szőrözik velem a rendőr akkor a volt tulajjal szemben léphetek valamit ez ügyben.1 ismerősöm (aki ért is hozzá)megnézte és azt mondta,hogy nincs az a rendőr aki ezt elhiszi,hogy 50 es. Most mit csináljak?Csak adásvételi szerződésem van csak a robogóval,és azon 50 es ként van feltüntetve
2013. nov. 6. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ki hogyan használta, ha nem smkp akkor nem használhatod smkp-ként. Ha megfognak vele, akkor te viszed a balhét :D
2013. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak kpm-es szarakodhat velem,vagy a járőrök is?És az sem számít,hogy 50es ként adta el nekem a volt tulaj és ezt bele is foglaltuk az adásvételibe
2013. nov. 6. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

A járőr elküld műszaki felülvizsgálatra és buktad.


Te követed el a biztosítási csalást, okirathamisítást és jogosulatlan gépjárművezetést, nem az, akitől vetted.


Ráadásul tisztában is vagy vele, hogy mindezt elköveted.

2013. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arról tényleg nem hiszi el senki, ugyanis nem is létezik 50 ccm-es verzió belőle!!!!


A biztosítási csalást, az okirathamisítást és adott esetben a jogosítvány nélküli vezetést te követed el jogilag, nem az előző tulajdonos. Az, hogy "nem tudtad" nem mentesít az ég világon semmi alól.


Nem csak a KPM-es, hanem a rendőr is "baxogathat" érte, sőt, ha alapos a gyanú ott helyben leszállít róla, elszállíttatja a KPM-esekkel (vagy kijönnek mobil mérővel) és ha kiderül, hogy nem 50-es akkor ennek a költségét te állod, a motort akkor azonnal kivonják a forgalomból, téged megbüntetnek okirathamisításért (NEM SZABÁLYÉRTÉS! BŰNCSELEKMÉNY!!!!! PRIUSZOD LESZ!) valamint biztosítási csalásért (szintén bűncselekmény!), valamint ha nincs legalább A1-es jogosítványod akkor jogosítvány nélküli vezetésért, amiért a B kategóriádat is elvehetik, ha az van, mivel akkor pontosan tudtad, hogy nem vezetheted a járművet.


Ilyen papír nélküli robogót nagyon nehéz forgalomba helyezni újra.. Annyit tehetsz, hogy vagy megszerzed az eredeti papírjait, kifizeted a reg. adót utána és forgalomba helyezteted vagy külföldről megpróbálsz szerezni egy totál roncs ugyan ilyet szotyiért és annak a papírjait felhasználod (persze már ez sem teljesen legális...). Vagy kitolod a kert végébe és eladod alkatrészenként.


A rizikózást és a vele járást nem ajánlom, mert 6 km-ről fog levillogni egy buzgóbb rendőr és az rettentő sokba fog kerülni neked....

2013. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 6. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!