Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó benzinellátás?

Robogó benzinellátás?

Figyelt kérdés

Adott egy Generic Cracker tipusú kis robogó.

Eddig minden rendben volt vele, viszont ősz végén megmakacsolta magát, és tavasz előtt jó lenne rendbehozni. A probléma a következő: Nem kap benzint.

Részletesebben kifejtve:

A tankból úgy jut ki az üzemanyag, hogy egy iylen kis apró aluminium burkon jön át egy kis 5 cm átmérőjű kör, nincs benne semmi csak vékony vágatok, két cső csatlakozik hozzá, mindkettő a karburátorba halad.

Úgy vettem észre, hogy az egyiken a benzin folyik a karburátor felé, a másikon meg talán levegőt nyom visszafelé, legalábbis az alapján, hogy csak az egyik cső volt benzinillatú, a másik egyáltalán nem, én erre tippelnék. Évekig ment gond nélkül egyik napról a másikra jött elő ez a hiba. Teljes tisztítás természetesen megvolt. Próbálkoztunk úgy is, hogy a levegős csőbe nyomni levegőt pumpával de úgy se folyt az alsó csövön az üzemanyag. Ha a benzincsőbe töltünk üzemanyagot úgy semmi gond nincs pöccre indul megy míg ki nem fogy az a pár korty.

Viszont semmi ötletem nincs, hogy mi lehet a hiba még.


[link]


Ez az a kis valami ami a tank aljára van fogatva, az alsón jön a benzin hivatalosan, a felső meg ami száraz volt.



2014. jan. 16. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy vákuumos benzincsap. A benzincsap tetején, a benzin belemegy a benzincsaphoz, az egyik vékony csövön vákuum van, mely egy membránt működtet (nagy valószínűséggel ott van valami probléma), a másik vékony csövön a karburátorba folyik az üzemanyag. Szívni próbáld a vákuum csövet és a másik csövön a benzinnek, ki kell folynia. Ha működik a karburátorodban lesz valami probléma. Szét kell szedni, ki kell tisztítani. Abban az esetben, ha nem működik, nézd meg, hogy nincs e tömítetlenség (lyukas, repedt cső, benzincsap házán repedés) és mindenhol jól rajta van e a vákuum cső. Ha ebben az esetben sem lehet működésre bírni kell egy másikat vásárolni (ha lehet újat). Remélem segítettem! Szép estét!
2014. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen köszi, holnap meg is próbálom. :) Konkrétan ezek szerint fordítva csináltam mint kellett volna. :)
2014. jan. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!