Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vagy motort (esetleg...

Autót vagy motort (esetleg robogó) vegyek hobbi célra?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultabb azért a dolog. :)

Van egy régi Opel Corsa A-m, amit munkába járásra használok napi szinten. Lassan szeretnék hobbi célokra venni egy 2. számú gépet, csak azt nem tudom, hogy mit lenne érdemes: egy erősebb kocsit a meglévő mellé, vagy esetleg egy motort/robogót, amivel lehet tavasztól őszig szórakozni.


Ti melyiket választanátok a kettő közül? Tudni kell még, hogy csak B-s jogsim van egyelőre, így csak 50-es robogók és motorok jöhetnének szóba.



2014. jan. 16. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem motorral jobban járnál. Egy másik kocsiban, nagyjából ugyanazt élnéd át mint az astra-ban. A motorok fenntartása / fogyasztása sokkal jobb mint az autóké. Ha olyan autót szeretnél, ami lényegesen erősebb mint az astra, akkor jó mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Motort ennél sokkal olcsóbban kapsz.


B-s jogosítvánnyal már egész egyszerű megcélozni a 125-ös kategóriát: [link]


De egy sima 50cc-s robogóval is nagyon jó el lehet lenni.

2014. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Meg ha még egy autót akarsz rengeteg az átírási költség, gondolom akkor legalább egy 120-150lovas gépet akarsz, sok rá a biztosítás. Egy robogóval nagyon jól el lehet szórakozni, olcsóbb javítani is ha töröd:), de a gerinc-könyök-térdprotektorokra is szánj akkor:)
2014. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát. Ha tényleg élvezkedni szeretnél, akkor a robeszt felejtsd el szerintem.

125-ös motor nem rossz, egészen addig a pillanatig, amíg el nem kap az érzés, hogy elmennél esetleg túrázni, neadjisten vinnéd magaddal az asszonyt is.. akkor már sajnos nagyon kevés lesz.

egyedül még eljutsz túrázni (én csináltam), de ha már ketten ülitek, nagyon lecsökken a sebesség, felmennihegyre nem lesz túl élvezetes vele.


És hidd el, egy idő után kevés lesz, akárhogy is indulsz neki :) Én is anno úgy voltam, hogy óó, nekem elég az 50-es motor, csak közlekedek vele úgyis.. Aztán kellett a 125-ös, mert azzal azért biztonságosabban tartható a forgalom tempója. Aztán kimentem vele városon kívülre, elkezdtem túrázni, és amellett, hogy nagyon jó volt, azért összecsináltam magam, amikor a kamionok sorba kielőztek. Ezt még el is viseltem volna, csak aztán jött az, hogy miért ne vinném el az asszonyt is :) Hát csak kell az a nagy A jogsi.


Tehát ha tényleg élvezkedni akarsz, kedd le a nagy A-ra a jogosítványt, és vegyél valami jó gépet. Nem kell betonszaggató erő az élvezethez, 250-essel egyedül már kb mindenhova eljárkálsz, 400-assal meg más asszonnyal is bátran akárhová.


Ha ez neked nem járható út, mert mondjuk nem szeretnél ezzel vesződni/az asszonyt valamiért nem lehet rábeszélni a motorra :D akkor legyen egy élményautó.


Élményautó nem feltétlenül 600 lóerő. Nézz utána az MX-5-ösöknek. ~700-tól fölfelé már kapni lehet jókat (NA széria). Nem minden az erő.


Tehát ha nem akarsz jogsival vesződni, akkor 50-es motort semmiképp. Autózz. A fentebb ajánlott MX-5 mellett gyakorlatilag bármilyen hátsókerekes autóval lehet élményautózni (Ford Sierra, Hacsi, BMW-k, MR-2, NSX, sorolhatnám tovább az árban igencsak eltérő autókat :D). Természetesen összkerekessel is lehet, ott viszont már azért picit megugranak a költségek :D

Elsőkerekes autó - az én véleményem szerint - nem alkalmas élményautózásra. Legalábbis engem nem tudnak kielégíteni.

2014. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!