Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gepjarmu utan a "vagyonosodasi...

Gepjarmu utan a "vagyonosodasi illeteket" kinek fizetjuk tulajdonkeppen, melyik hivatalnal lehet ennek a hattererol erdeklodni?

Figyelt kérdés

Elso autom megvetele utan felmerultek bennem bizonyos kerdesek a vagyonosodai illetekkel kapcsolatban.


Elso sorban nem egeszen ertem, hogy ha a leadozott jovedelmembol veszek egy autot, akkor az mitol szamit "vagyonosodasnak"? Hiszen a vagyonom ugyanannyi maradt, pusztan mas formaban van jelen. Erdekelne hogy aki kitalalta az mit mond erre.


Tovabba, ha a fenti tenyt (hogy en vagyonosodtam) el is fogadom, akkor sem ertem hogy miert teljesitmeny alapjan van ez az illetek megallapitva, miert nem a vetelar alapjan. Mi ertelme van annak hogy valaki a 300ezer forintos TDI Golf-ja utan tobbet fizet mint az aki egy tobb millios 80 loeros Prius-t vesz mondjuk? Hol elnek ezek?


Szeretnek ezekre a kerdesekre valamilyen hivatalos helyrol valaszt kapni, tudom hogy semmi foganatja nem lesz de remelem legalabb izzadnak a hivatalban egy kicsit. Levelezgetek veluk egy par honapig, idombe belefer.


A valaszokat elore is koszonom.


Udv


2014. jan. 17. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"Szeretnek ezekre a kerdesekre valamilyen hivatalos helyrol valaszt kapni, tudom hogy semmi foganatja nem lesz de remelem legalabb izzadnak a hivatalban egy kicsit. Levelezgetek veluk egy par honapig, idombe belefer. "


Ez nem egy hivatal. Miért nem oda mész?

2014. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

google 2. találat:

[link]


(amúgy innen kiderül hogy gőzöd sincs a dolgokról, a hibridekre mások a jogszabályok. Legközelebb tájékozódj ócsárlás előtt)

2014. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem meg tudod mi legyen inkább legközelebb? Fogd meg a pökhendi flegma válaszodat meg a kioktató alig idegesítő stílusodat, húzz rájuk egy nejlonzacskót, kend be vastagon vazelinnel és dugd fel a seggedbe amilyen mélyre csak tudod!
2014. jan. 17. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen országban élünk.

Mindenből adózunk mint a bolond

Azt hiszem a navnak megy a lé.

De ez kor függő is nem? Tehát egy 20 éves autó nem ugyanannyi, mint egy 3 éves. DE lehet hülyeséget mondok

2014. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!