Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategoria: Az olyan helyzete...

B kategoria: Az olyan helyzetekben, mikor vizsgan tulajdonkeppen szabalytalankodsz, de nem a te hibad, akkor is buktatnak?

Figyelt kérdés

Leirok egy peldat, amivel ma szembesultem:

Van egy kis egyiranyu utca, ami egy olyan utcaba torkollik, ahol epp 3 sav van, ket jobbos es egy balos. A ket jobbos sav egyikebol jobbra, masikabol balra lehet kanyarodni, mert ahogy kikanyarodik az ember onnan balra, alig gurul es maris ott a kovetkezo keresztezodes lampaval. A kis egyiranyu ut es a 3 savos ut talalkozasa elott egy bicikli ut is van, es nekik elsobbseguk van. Bicikli utra nem lehet ramenni, ezert elotte kell eldonteni, hogy most fek, vagy gaz. Eleg nehezen belathato keresztezodes mar egyebkent is, de pont ott van egy bolt, es van egy kis parkoloja, ahol merolegesen lehet parkolni, es pont odaparkol egy furgon, amitol marhara nem lehet latni semmit. Ilyenkor azt mondta ma az oktatom, hogy lassan csurogni kell. De mi van, ha egy auto hirtelen gyorsan arra jon en balra kanyarodnek, tehat az elottem levo savon tul kell mennem. De olyan gyorsan ott terem, hogy en nekem le kell fekeznem, mar nem csorgok, hanem allok es pont a bicikli ut kellos kozepen. Ilyenkor bukta? Es gondolom nem ez az egyetlen ilyen problemas eset.:(


2012. jún. 14. 13:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyiranyu utnal, ha balra kanyarodnal, akkor ugye le kell huzodni balra. De van olyan utca, ahol a bicikliknek megengedett a mindket iranyba valo kozlekedes. Kerdes: mennyire lehet/kell lehuzodni ilyen esetben balra? Mert mikor arra jarunk es en lehuzodok, az oktatom mondja, hogy vigyazzak, engedjem el a biciklit (nincs ott, de mindig mondja), ha meg nem huzodok le, akkor meg az a baj....
2012. jún. 14. 13:40
 2/17 anonim ***** válasza:
Jaja, annak idején egyszer úgy vágtak meg, hogy mellék utcából jobbra kanyarodtam főútra...kinézek balra sehol senki elkezdek kicsorogni és hopp ott van egy robogós. Az út szélén olyan susnyás, hogy egy kamiont se veszel észre. Azt mondta vizsgabiztos, tudja, hogy nem láthattam a robogót, de ez akkor is bukta.
2012. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ez akkora gaz, mint mikor nem lehet zebran elozni, es a zebra mellett bicikli ut van es azon megy a biciklis es nem lehet megelozni

Egyaltalan nem ertem, hogy zebran mert nem lehet elozni, ekkora suletlenseget. Szerintem ez a legnagyobb baromsag a kreszben. Eleve ra se mennel a bicikli utra a kocsival, olyan, mintha jarda mellett mennel, hiszen az utat nem befolyasolja gyakorlatilag, es nem kell iranyt valtoztatnod ahhoz, hogy kikeruld.

Eddig mindig azt mondta az oktatom egy stop tablanal, ahol nincs felfestve semmi, hogy alljak meg (persze figyelmeztetes nelkul megalltam, aztan csurogtam ki az ut torkolaton egesz a szegelyig) most meg azt mondja, hogy minek allok meg, majd eleg megallnom utana, a keresztezodes elott. Egy jol belathato keresztezodesrol van szo. Akkor most hol alljak meg?

2012. jún. 14. 14:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen vizsgán minden apróságért megbuktatnak - Engem azért húztak meg mert mikor beszálltam jó volt nekem a tükör ezért nem nyúltam hozzá és azért megbuktattak mert nem állítottam be a tükröt egyébként a vezetésemmel nem volt semmi gond.
2012. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
kikeruld, marmint hogy leelozd a biciklist. Igy ertettem.
2012. jún. 14. 14:09
 6/17 A kérdező kommentje:

Tukor: Erre azt mondta az oktatom, hogy csinaljak ugy, mintha beallitanam, ettol megnyugszik a lelke a vb-nek.

Orok tanulsag neked sajnos:(

2012. jún. 14. 14:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként belegondolva ezzel mekkora pénzeket szakítanak hogy minden apróságba belekötnek . De azt nem értem hogy van egy csomó béna azok , hogy kapták meg a jogsit mikor a normálisaknál is kevés megy át?
2012. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
engem azért buktattak meg mert egy kereszteződésben ő szerintük be akartam vágni egy autó elé. igaz h szerintem ha kiszállok és áttolom a kereszteződésen még akkor is bőven befértem volna az öreg kadett elé. :)
2012. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
ezen en is agyaltam mar, es szerintem ott ugy van jogsija az illetonek, hogy megvette. Valahol ez lehetseges. Nalunk nem, de mondjuk visszatartana a dolog lehet, mert arra gondolok, hogy meselem el ezt a gyerekemnek: Anyu megvette a jogsit...marha buszke vagyok ra.
2012. jún. 14. 14:31
 10/17 anonim ***** válasza:
az, hogy gyalogatkelon tilos elozni, az a legjobb szabaly a KRESZben. pl valaki megall atengedni valakit te meg elcsapod mellette... majd meglatod, ha talalkozol ilyen helyzetekkel.
2012. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!