Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet jogosítvány nélkül...

Lehet jogosítvány nélkül venni autót és megkötni rá a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés
Február elején lesz a rutin vizsgám, ha átmegyek akkor kb feb. közepére lesz meg a jogosítványom. Már elkezdtem autókat nézegetni, a kérdésem az, hogy ha találok olyat ami jó azt megtudnám már most is venni? A nevemre tudom íratni?Illetve kötelező bizt.-át tudok rá kötni?

2014. jan. 17. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? Max nem vezetheted
2014. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, a nevedre tudod íratni és KGFB-t is tudsz kötni. Csak arra figyelj, hogy az átírás pénzbe kerül, amit a vásárlás után rövid időn belül ki kell fizetni, illetve utána lesz még egy nem elhanyagolható méretű szervizszámlád (folyadékok, szűrők cseréje, szíjas autónál vezérléscsere és a felmerülő többi probléma orvoslása), tehát erre is tartalékolj az autóra szánt pénzből. Ha nem teszed, könnyen úgy járhatsz, mint az oldalon mostanában megszaporodott kérdezők, akik reménykednek, hogy lehet halogatni vagy 2.000 Ft-os részletekben fizetni az átírást, mert az utolsó fillérjükön is autót vettek és a következő fizetésig száraz kiflivégen élnek.
2014. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a jogosítvány csak a vezetéshez kell, így lehet. de tényleg maradjon legalább egy százas. (papírmunka, járulék stb)
2014. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)


igen igen, az átírásra én egy 80ast számolok(ennél elvileg kevesebb lesz majd), a kötelezőm kb 50-60 ezer lesz majd, ezt kiaakarom fizetni egész évre egy összegbe. Kb 850 000 f-om van mindenre, abból olyan 600-650 körül nézek autókat. De autó szerelő ismerőssel.

2014. jan. 17. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!