Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorlati oktatáson voltam...

Gyakorlati oktatáson voltam felengedem a kuplungot megugrik az autó aztán egy jó nagy csattanás hátul de miért?

Figyelt kérdés
Gyakorlati órán a parkolást gyakoroltuk hátra megállok beteszem lükverszbe elkezdem felengedni a kuplongot lassan de a kuplong kicsit megugrott megcsuszott és az autó hirtelen hátra megugrott bele a másik autóba de miért ugrik meg ilyen hirtelen az autó hogy kell úgy felengedni a kuplongot hogy ne ugorjon meg adni kell egy kicsi gázt is?sajna egy elég érdekes oktatót fogtam ki úgyanis lehet még ő se tud vezetni hát elég ciki volt és rossz érzés hogy neki mentem egy másik autónak szerencse az oktató autónak csak a rendszám deformálododt el a másik autón pedig a jobb lámpa repedt meg és egy nagyon kicsit behorpatt.

2014. jan. 21. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gázt kell adni hanem lassabban kell felengedni a kuplungot és akkor nem fog megugrani.


Ez az oktató autók átka, hogy sokszor magasabbra állítják az alapjáratot, hogy "ne fulladjon le" olyan könnyen. Viszont mivel R-ben sokkal rövidebb az áttétel, mint 1-esben, így "kilőnek" még alapjáraton is a magas alapjárat miatt.


Ez van.


Azzal meg ne törődj, hogy összetörtél valamit, ez az oktató dolga és felelőssége, nem a tied. Te most tanulsz vezetni.

2014. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg nyakonvágott az oktató?
2014. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy tanuló mert nem tudsz vezetni. Az oktató azért van ott és azért van nála is pedál hogy be tudjon avatkozni. Most így járt,nem figyelt,a biztosítás majd fedezi a kárt.

Nagyon óvatosan kell engedni a kuplungot máskor.

2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát természetesen nem volt öszinte a mosolya de azért nem bántott.
2014. jan. 21. 16:41
 5/9 anonim válasza:
Benzines autonal indulaskor kell egykis gazt adni diezelnel nem es ha nem ojan lassan engeded fel a kuplungot attol meg nem lenne szabad lefulladnia most 14eves vagyok de meg lefulladni se benzinessel se diezellen nem fulladtam le es a kuplungot sem kell ojann lassan felengedni.
2014. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne "lükverszbe", hanem rükvercbe tedd és ne a "kuplongot", hanem a kuplungot nyomd, akkor nem történik ilyen dolog!


Egyébként pont azért van az oktató és a gyakorlás, hogy megtanuld kezelni az autót.

2014. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Viszont mivel R-ben sokkal rövidebb az áttétel, mint 1-esben,"


Ez mekkora baromság... Minek beszélsz bele olyan dolgokba, amikhez nem értesz? ;)

2014. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ro-Lee8 ***** válasza:
Ne ugorj le a kuplungról. Tök mindegy milyen gyorsan engeded fel csak amikor érzed hogy fog a kuplung, akkor tartsd ott a pedált. Onnantól kezdve ha minden oké akkor könnyen el tudsz indulni, de ha gáz van akkor könnyen vissza is tudod nyomni hogy ne legyen gond. Az oktatnak meg az lett volna a feladata hogy figyeljen rá. Most benézte. Megesik. :)
2014. jan. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte tolatásnál rárakta a lábát ő is a kuplungra, és volt h én engedtem volna tovább de éreztem h a kuplung nem jön, mert fogja az oktató. Nekem azt mutatta meg, hogy hátra fele menet, pont mikor megindulna az autó ott kell megtartani a kuplungot, és úgy menni hátra. Ez nagyon nagyon lassu, épp hogy megy az autó, de így tuti h nem mész neki semminek sem, és betudod rakni a kocsit a helyére. Ha már picit tovább engeded a kuplunkgot eléggé belendül az autó. Gázt nehogy nyomj, legalábbis amíg kezdő vagy ne, én csak kuplungozok és a fék felett tartom a lábam folyamatosan.
2014. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!