Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 1.4 16V vagy...

Opel Astra F 1.4 16V vagy Fiat Brava 1.4 12V-t ajánlanátok első autónak?

Figyelt kérdés
Még csak nézelődöm, tehát nem sürget a vásárlás. Szeretnék egy nem túl drága és könnyen karbantartható autót a közel jövőben. A keleti autók nem nagyon tetszenek, így néztem ezt a két típust. Segítenétek melyik "lehet" a jó vagy jobb? Esetleg ha tudtok másik hasonló kaliberű típust...?
2014. jan. 22. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Az astrából 8 szelepest vennék, a fiattal sincs sok baj, csak a presztizse...

Az opelhoz olcsóbbak az alkatrészek, a fiat meg kényelmes...

2014. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja még valami, a fiatba csak 5w30-as olajat érdemes rakni, mert 40-es olajjal hajlamosak a hidrotőkék kopogásra. (tapasztalat, 1.4-es bravám van)
2014. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Fiatok gyorsabban elöregszenek, elrozsdásodnak, így régi Fiatot nem vennék.


Valamennyire képben vagyok, mert F Astrám is van, Fiatom is...

2014. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor ha jól sejtem, inkább az astra?

közben találtam pár "olcsóbb" G-s Astrát is (500.000-600.000 környékén )

de azt hallottam, hogy az F-s Astra hiába régebbi, jobb...erről tudtok esetleg valamit?

2014. jan. 22. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt a családban Brava. Szerintem nem hajlamosabb jobban rohadni, mint az F Astra ( mert ugye az is rohad orrán száján :D ).

Az 1.4-es motor önmagában nem rossz, nem is eszik sokat, viszont a betöltött olaj minőségére és viszkozitására figyelni kell. Sajnos a vezérműtengelyház olajozófuratai alul méretezettek, e miatt a sűrű (pl 10W40) vagy elhasznált olaj könnyel eltömíti ami miatt a kenés nélkül futó vezérműtengelyeknél brutális kopás lép fel, aminek következményeként a kipufogószelepek hajlamosak beégni, széttörni és behullani a hengerbe.


Lehet engem megköveznek, de én szerettem a Bravat. Szerintem kényelmesebb is, mint az F Astra. Én biztosan ezt választanám magamnak, persze ízlések és pofonok. :)


Igazából egyik sem egy bonyolult és drágán fenntartható autó. Mindkettőnél érdemes átnézni a kasztnit a rozsda miatt. A Fiat futóműve sportosabb alapból, mint az Astráé, cserébe hamarabb széthullik ezeken a jó magyar utakon.

2014. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Inkább vennék egy késői jobb állapotú F Astrát, mint egy korai lestrapált G-t a legolcsóbbakból. Bár hozzáteszem, hogy egyikem sem volt, csak H.
2014. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imreko ***** válasza:
1998-as Fiat Bravóm van. Egy rozsda foltot nem lehet rajta találni. Nagyon elégedett vagyok vele, bár a városi fogyasztása lehetne kedvezőbb.
2014. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp opel! A G astra sem rossz, de azt csak vezettem, F astrám viszont sokáig volt! Kis motornál inkább 8 szelepest, a 16 szelepes eszi az olajat, a 8 szelepes levisz a térképről minden hiba nélkül! ;) fiatom nem volt, de viccesnek találom a teljesítményt valamint eléggé sok rosszat hallottam róla. Fogyasztás/teljesítmény arány eléggé fontos sztem és abban az opel verhetetlen. :)
2014. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak ajánlani tudom az F Astrát! Közel 8 évig volt 1.4-es 16 szelepes (Ecotec) motorral, soha semmi baja nem volt. Illetve de: 100.000-nél ki kellett cserélni a vízpumpát. Nem tudom, mit takar az "eszi az olajat", egyszer nem kellett utántölteni. 150.000 km-t mentem vele.

Nem rozsdásodott, de fűtött garázsban tartottam, szóval lehet, hogy ez is közrejátszott. Tény, hogy ma mát elég sokat látni lyukkal az oldalán.

2014. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!