Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astra esetében, honnan...

F Astra esetében, honnan tudható, hogy a kerékagycsapágy vagy a féltengely külső csukló búg?

Figyelt kérdés
Eleinte csak jobb kanyarban búgott, most folyamatosan búg, de megemelt kereket megpörgetve, nincs hang.

2014. jan. 22. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy búg, vagy recseg. Általában, ha búg(morog), akkor csapágy szokott lenni, ha recseg, akkor gömbcsukló.
2014. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Féltengely hiba nem búg,az kattogó hangot ad kanyarodáskor.

A csapágy tud búgni,kismértékű kopáskor csak akkor ad hangot ha súly is van rajta,egyébként nem.


Pár ezer km után egyre-egyre hangosabb lesz,és már súly" nélkül is lesz csapágy hangja.


Ami még adhat ilyen hangot,az a váltóba épített differenciálmű csapágyazása. De ez 4-500E km után esedékes,főleg ha nem volt sebváltó olaj cserélve sosem(100ekm ajánlott) Ez a búgás inkább középről szól.

2014. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kissé "megnyugodtam".

Az előéletéből és a válaszokból tiszta, hogy csapágy.

Hallottam már kattogó, recsegő féltengelyt; attól tartottam, ez is az, de így - szinte - tuti, hogy csapágy.

2014. jan. 23. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!