Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlanátok olyan autót ami...

Ajánlanátok olyan autót ami nem kimondottan terepjáró de hosszú távon sem esik szét földúton?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Suzuki samurai ha egyszerű kell.
2014. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 - Szerintem a Samurai terepjáró. Vagy legalábbis nagyon hasonlít.


Esetleg árban, -tól -ig? Mennyire földút a földút?

És neked mi számít terepjárónak? Mert ugye van akinek csak a Defender/G-Merci/Niva, van akinek már a CR-V, SX4 és társaik is.


Én földutakon tanultam vezetni (Trabival, mi mással) - amíg száraz az idő, nincsenek megközölhetetlen traktornyomok és nincs minden teleborogatva építési törmelékkel (féltéglákkal, 20 kilós betondarabokkal), addig minden autó el tud menni.

Nagyobb sebességeknél viszont a rázkódások miatt előbb-utóbb mindegyikben el fognak kezdeni nyikorogni a műanyagok például. Mármint amelyikben vannak, pl. a Niva ez alól kivétel, ott majd csak az ülések meg a futómű fog nyekeregni. :)

2014. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Subaru Forester pl. jó átmenet a személyautók és a terepjárók között. Azért azt leírhattad volna, mennyit szánnál rá.
2014. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-3m-ra gondoltam és a traktornyomos enyhén nedves földútra meg arra hogy ha beleülünk 5en és meg van pakolva a csomagtartó ne érjen le az alja, 1év után se essen le a lökhárító... Eredetileg nivát akartam de úgy hallottam hogy az városba nem jó
2014. jan. 23. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:

A Nivában 5 felnőtt nem fér el, a csomagtartó nevetséges. Városban, de inkább kint a nyílt úton a terepre szánt gumival nem annyira kellemes, egyébként nagyjából azt tudja amit a többi Lada.

A terepet jól bírja, 2 főnek oké, én mondjuk nagyon szenvedtem hátul amikor voltunk párszor vadászni hármasban és én, mint legkisebb darab nyertem meg a hátsó helyet...


Választék van, kérdés hogy mennyire vagy hajlandó megbarátkozni pl. az emelt hasmagassággal. Ennyi pénzért azért van minden, az összkerekes Ignis/SX4 párostól az ML Merciig.


Nekem is a Forester jutott elsőre eszembe, de akkor ki kell békülni a 2.0 benzinmotorral, mert diesel csak elvétve van, az is újak között, amik kilógnak a pénzből. De ebből a 2000 köbcentiből van több változat a teljesítmény tekintve. Na meg egy részük automata.

2014. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dacia Duster. Autómániában is tesztelték, és meglepően jól szerepelt terepen. Hely is van benne.
2014. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát hirtelen az Audi Allrad jutott eszembe, de utána láttam, hogy nem ebből a kategóriából keresgélsz. Dacia Duster tényleg jó lehet erre a célra.
2014. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!