Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó motorteréből milyen...

Autó motorteréből milyen kellemetlen szag jöhet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

7 éves, garázsban tartott, évenként szervizelt Suzuki Ignisről van szó, amelyben kb. 60.000 km van.


Szóval az történt, hogy 3 napig nem használtam az autót, majd ahogy tegnap reggel kinyitottam a garázst, iszonyatos bűz csapta meg az orrom (a garázsban szellőzés nincs). Csak körülírni tudom a szagot, mivel korábban sosem éreztem ilyet. Olyan szúrós, égett szaghoz hasonlít, de nem teljesen olyan. Hasonlít egy kicsit a penész szagához is, ezért először arra gondoltam, hogy a garázs fala penészesedik valahol, de ma végigszaglásztam mindent és nyilvánvalóvá vált, hogy a szag a motortérből jön, mivel akkor is éreztem, mikor használat után (az utcán) kiszálltam az autóból. Vezetés során semmi rendellenességet nem tapasztaltam.


Mi okozhatja ezt a szagot? Van okom aggódni?



2014. jan. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet ez valami kis állat is ami befészkelt már a motortérbe,

a milyenkben már találtunk egész tojást is amit egy nyest pakolt be,

2014. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem egy éjszaka alatt szétrágták a motorháztető belső burkolatát. Mindegyik állatka szereti a meleg motortereket, főleg ilyen hidegbe.
2014. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lehetséges, hogy az olaj szivárog valahol és annak a szagát érezted, amint rá folyik/csepeg valami forró alkatrészre?
2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a zárt garázsban bármilyen állat hatolt volna a motortérbe. Olajfoltot nem láttam a garázs betonján, ráadásul 3 nap állás után éreztem a szagot.
2014. jan. 24. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
De most akkor benéztél a motorháztető alá, vagy nem? Mert attól, hogy szerinted nem tudnak bejutni állatkák, ez még nem feltétlenül igaz...
2014. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el kérdező az egerek és patkányok még azárt garázsba is betudnak menni ha nagyon akarnak!
2014. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma mentem az autóval kb. 150 km-t, semmi érzékelhető hibája nem volt, viszont az autóból kiszállva érezni lehetett a szagot. A motorháztetőt is felnyitottam, nem láttam semmi rendellenességet.


Tehát eddig ami biztos:

- Az autó belsejében nem érezhető a szag.

- A szag az első hűtőrácsnál érezhető leginkább, mind a külső, mind a motortér felőli oldalt szagolva.


Nem lehet, hogy a pollenszűrő és/vagy a légszűrő büdösödött be szerintetek?

2014. jan. 25. 18:59
 8/8 anonim válasza:
Látom már régi a post, de hátha sikerrel járok. Nálam pár napja ugyanez a probléma, a leírásod alapján ezt a szagot érzem a garázsban az auto körül. Ki tudták deríteni mi okozza?
2021. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!