Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romett Poni átalakítási...

Vandame kérdése:

Romett Poni átalakítási segítség? Részletesen lent, a másik motor (donor) leírással együtt. Lehetőleg motor építésben, vagy hasonlóban tapasztaltak válaszait várnám

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne,hogy van egy poni romettem,amit már alacsonyítottam meg minden,viszont szeretnék blokkot cserélni...Egy aprilia amico blokk menne bele,mégpedig úgy terveztem,hogy levágom a poni hátsó villáját,és mivel a robogókon egykazalban van a blokk-hajtás-kerék...,így csak hozzá toldanám,átalakítanék pár kaszni elemet a szépség miatt,és már mehetne is...Igazából a gyerekeimnek akarnám összedobni mókázós motornak :) Kérdésem az lenne valaki hozzáértőtől,hogy ez megvalósítható-e,vagy már nagyon eltávolodik a realitás talajától? Esetleg összeépítési tippet is kérnék

2014. jan. 25. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl sok energiát tolsz te bele ebbe a projeckbe értelmetlenül..
2014. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a gyerekemnek biztosan nem adnék a segge alá egy öszvéresített gépet. Gondold végig: ha a váz szerkezetét nem tudod megfelelően össze hozni, az eltekeredik, leszakadhat stb. Mivel "mókázásra" használnák, biztos lehetsz benne hogy nagyobb és többnyire nem a rendeltetésének megfelelő utakon és módon fogják használni.

Mindenképpen konzultálj szerkezeti lakatossal, vagy karosszéria lakatossal, akinek rálátása van a terhelési erőviszonyokkal. Szerintem inkább gokartot csinálj nekik, az biztonságosabb!

2014. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Éppen ez az,hogy motormágus karosszériás tippje volt a hátsó villa eltávolítása után a másik blokk,és kerék átrakása.a gázkart pedig csavarral lehet folytani (a kisebb sebesség érdekében). Lehet marad az eredeti terv,miszerint plusz gyári vázrész alatti merevítés,a villa maradékára történő motorátrakás,valamint afölé történő rugótartó felhelyezés az ülés mögötti merevítéstől.Így véletlenül sem zavar be a motor a közlekedésbe,és a sebesség alacsonyabbsága miatt eltekeredni vagy "nyomorodni" sem fog a váz...Erős kis váz van annak a poninak.az én 100kilomat gyári blokkal viszi gond nélkül ha kell :) Azért köszönöm a tippet második
2014. jan. 26. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!