Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Befagyott a kezifek kotelem,...

Befagyott a kezifek kotelem, mi a teendo?

Figyelt kérdés
elkovettem egy nagy hibat, lucskos fagyos idobe megszokasbol behuztam a kezifeket, majd indulaskor mikor kiengedtem, csak egy darabig ment vissza, az auto gurult, a fek csak epp hogy fogott. nem vokt mas valasztasom, mennem kellett az autoval, ovatosan (25-30 km/h) sebesseggel megtettem 7kmt kb, lehet valami baja az autonak ez miatt ? ea ha ki olvad akkor utana jo lesz, mint elotte ?
2014. jan. 25. 23:44
 1/4 viktorvarga ***** válasza:
nemlessz baj,vidd be melegebb garázsba,v mosóba..kienged és go
2014. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj?

Megane-on már cseréltem két hátsó féknyerget,mert besült a dugattyú,még a porvédő gumi is megolvadt,tárcsaféknél.

Dobféknél egyszer barátnőm behúzott kézifékke ment haza km-t még a régi kocsimmal,a pát hónapos fékpofa teljesen elkopott,majd le is szakadt,a dobfék ugye nagy felüeten fog,ezért nem tud lehűlni sem. De szélsőséges esetben a fékolaj is felforrhat,és utána ugye a hatásfoka egyenlő a nullával.valamint megnyúhat a bovden is.

2014. jan. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak épp hogy hozzáért és nem éreztél égett ferodol szagot akkor nagy valószínűséggel nagy baj nem történt. Legfeljebb egy kicsit jobban kopott a fékpofa.


Amúgy ezért célszerű időnként ellenőrizni a fékbovden porvédő csöveit. Pénteken hóviharban autózta 230 km-t. Hazaérve éjjel behúztam a kéziféket (mindig behúzom, erre találták ki). Ma reggel -14 °C volt és tökéletesen ki tudtam engedni, nem fagyott be.

2014. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt szaga, nem lett baja.


Szét kell szedni, meg kell kenni, akkor nem fog befagyni.


Ha meg sík úton állsz meg, inkább tegyél követ/téglát legközelebb a kerék elé, mögé, azt könnyebb kiengedni. :D

2014. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!