Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kivédheti magát a kereskedés...

Kivédheti magát a kereskedés azzal hogy "az elírás és a tévedés jogát fenntartják"?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt autót egy kereskedőtől. Aránylag rendben van a kocsi viszont a felsorolt extrák fele sincs benne mint kiderült. A kereskedőt nem tudom elérni mert sosincs bent. Az oldalukon szinte minden autónak ua. az adatlapja, teljesen mindegy mi van benne. Sablon és csak a gyártmány más... Ott van ugyan hogy az eladás és a tévedés joga fenn van tartva, de én ilyen jogszabályt nem ismerek. Mi van a hat hónap jótállással? Szeretném ha visszaadna az árból valamennyit (lévén így nem ér ennyit a gépkocsi) vagy visszavásárolná de nem tudom elérni
2014. jan. 27. 12:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk tök mindegy ki volt ott - valaki ott volt, aki képviselte a kereskedést hivatalosan. Hogy ez a tulaj vagy sem az teljesen mindegy. A Szuzuki márkakereskedésben sem Osamu Suzuki szolgál ki személyesen.
2014. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az mégis milyen extra amit nem lehet kipróbálni? Átfutottam a hasznaltauto.hu-n bejelölhető extrákat, egy próbaúttal bármelyiket le lehet ellenőrizni.
2014. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Akkor felsorolok olyanokat amiket biztosan nem tudsz kipróbálni egy próbaút során:


-EDC

-Fűthető tükör (ezt majd egy fagyos téli napon igen, általában nem)

-Részecskeszűrő (gyerünk, próbáld ki)

-Fűthető ablakmosó fúvókák (Lsd. fűthető tükör)

-Automatikusan sötétedő külső/belső tükrök (Éjjel kettőkor vegyél egy autót)

-Elektronikus futómű hangolás (Menj egy napot a kocsival minden útviszonyok között)

-Garázsajtó távir. (Programozd be a kapud, menj haza a kocsival és megtudod, ott biztosan nem)

-Légzsákok (Törd össze magad, ha szerencséd van, kinyílnak)

-Éjjellátó asszisztens (Lsd. automatikusan sötétedő tükrök)

-Kanyarkövető fényszóró (Ezt nappal szintén nem tudod megmondani)

-ESP (Collin McRae Rally)

-ADS

-ASR (Lsd. ESP)

-Defekttűrő abroncsok (Hozzávalók: pár darab szög)

-EBD

-EDS (Menj ki terepre vele, hátha díjazza az eladó

-Indításgátló (Törd fel)

-Lejtmenet asszisztens (Lsd. EDS vagy hogyan vegyünk autót az Alföldön)

-Rablásgátló (Lsd. Indításgátló)

-Riasztó (Lsd. Indításgátló)

-Esőszenzor (Vigyél magaddal egy vödör vizet)


Konklúzió:


Az extrák jó részét nem tudod kipróbálni tesztkörülmények között, pláne ha az eladó szerint van benne csak elromlott, de majd ő megjavíttatja...

2014. jan. 27. 14:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Konklúzió: te hülye vagy az autóvásárláshoz, járj busszal.
2014. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem tudsz kipróbálni egy kipörgésgátlót /asr/??!


Mi a szösz?!

2014. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A legtöbb extra kipróbálható.Ha te azt gondolod,hogy a légzsákokat csak az aautó összetörésével lehet tesztelni,az nem a mi problémánk.(visszajelző lámpák a műszerfalon,tudod...).De neked kell eldöntened,hogy egy anonim oldalon kötözködsz,és próbálod az egyoldalú véleményedet hangoztatni,illetve,hogy nem hallgatod meg mások tanácsát,vagy autót szeretnél venni.Mert vagy veszel egy új,szalon autót,probléma szinte kizárt,vagy veszel egy ismeretlen előéletű-és szervízmúltú használt autót.Ez utóbbinál sajnos nem kizárt,hogy zsákba macskát veszel.Főleg,hogy kereskedőtől veszed.Kishazánkban sajnos kevés a becsületes,korrekt eladó.Ezt neked is tudnod kell.Elviheted az autót egy állapotfelmérésre például.De azt írod,megtévesztettek azzal,hogy az autóban nincs központi zár.Nem próbáltad ki a kulcsokat???Pedig ez kipróbálható szemben a légzsákos példáddal...
2014. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy MIFÉLE elírás és a tévedés joga???

Úgy adjon ki egy ajánlatot, hogy ne legyen benne elírás és tévedés! MERT HA VAN BENNE, AKKOR AZ HANYAG-TREHÁNY MUNKAVÉGZÉS!


Csak képzeljétek el, egy átlag ügyintéző egy cégnél kiad olyan ajánlatot a partnernek, amibe elírás van meg tévedés, akkor a főnök jól leb___a a kollégát, hogy miért nem figyelt, + esetleg meg fenyítik vagy kifizettetik vele a cég kárát stb. Engem arra tanítottak, hogy pontos munkát égezzek, ha elkészültem valamivel, ellenőrizzem le. Ezért nem értem, hogy hogy lehet ilyet kiírni? Szerintem nincs olyan, hogy elírás és a tévedés joga.


A kérdésre válaszolva:

Az adávételi szerződésen rajta van, hogy "megtekintett és kipróbált állapotában" vetted meg az autót. Utólagosan reklamálni már nem lehet.


Matek tanárom modta régen: "Tudod hol lehet reklamálni? Felhők felett fél emelet balra!"

2014. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezért kell szerelőhöz vinni, ha valamit nem tudsz kipróbálni megnézeted vele.
2014. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kr3nos válasza:
Igen kivédheti és ennyi. Ha nincs rögzítve az adásvételi szerződésbe, hogy milyen extrák vannak az autóba, akkor lőttek neki. A perrel meg ne is próbálkozz, eltellik 1-2 nem jutsz vele semmire, csak az ügyvédek zsebét tömöd. Aki nem ért hozzá az ajánlja a polgári pert... Barátom(kereskedő) vett egy autót, amiben mint késöbb kiderült 300e vel volt több a km. "jó" tanácsra perre ment, ahol elteltt 2-3 év és kiderült hogy nem bizonyítható ki tekerte a kmórát és annyival olcsóbban vette az autót, hogy belefér a nygyobb futásteljesítmény... fizethette a saját ügyvédi költségét és a fele perköltséget. És még van jópár hasonló ráfázás a biróságon, de nincs kedvem leírni. Egyezz meg vele, bármennyit ad örülj. ui: a 4 kerékmeghajtást 1 perc alatt lehet ellenőrizni... alánézel vannak-e elöl hátul féltengelyek, utánna poros-kavicsos úton megrúgatod. ámen
2017. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!