Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kivédheti magát a kereskedés...

Kivédheti magát a kereskedés azzal hogy "az elírás és a tévedés jogát fenntartják"?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt autót egy kereskedőtől. Aránylag rendben van a kocsi viszont a felsorolt extrák fele sincs benne mint kiderült. A kereskedőt nem tudom elérni mert sosincs bent. Az oldalukon szinte minden autónak ua. az adatlapja, teljesen mindegy mi van benne. Sablon és csak a gyártmány más... Ott van ugyan hogy az eladás és a tévedés joga fenn van tartva, de én ilyen jogszabályt nem ismerek. Mi van a hat hónap jótállással? Szeretném ha visszaadna az árból valamennyit (lévén így nem ér ennyit a gépkocsi) vagy visszavásárolná de nem tudom elérni
2014. jan. 27. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

a jog nem tud mit kezdeni azzal, hogy nem értesz hozzá. a butaság nem mentesít fel téged, ezálltal semmilyen plusz jog nem illet meg.

Üdv

egy jogász

2014. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miféle plusz jog? Jótállási kötelezettsége van. Arról nem beszélve hogy ez már megtévesztés. Tévedés joga? Légy szíves mutass egy jogszabályt erre vonatkozóan mert én nem találtam. Ha pl. azt írja összkerék-meghajtású a kocsi, azt én nem fogom tudni kideríteni amíg nem megyek vele olyan körülmények között... A riasztó kipróbálásához sem fogom betörni az ablakokat...
2014. jan. 27. 12:52
 3/19 anonim ***** válasza:

Látatlanban vetted az autót kipróbálás nélkül?

Nem értem... Ha valami nem volt benne amikor megnézted, akkor kellett volna reklamálni vagy alkudni az árból. Ha erre nem figyeltél, és nem próbáltad ki, h működik-e, akkor most mit akarsz? A 6 hónap max. fődarabra vonatkozik, pl. ha beáll a mototr vagy elromlik a váltó.

Ettől függetlenül nem tisztességes a kereskedő, h másnak hirdette az autót, mint ami valójában, de ez rajtad nem segít.

2014. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A honlapon feltüntetett adatok alapján nem tudsz semmit elérni. Ha az adásvételi szerződésben fel van sorolva, hogy milyen extráknak kéne benne lennie, de nincsenek, azzal már igen.
2014. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha úgy vetted meg az autót hogy előtte nem nézted meg (ami valószínű mivel nem nézted meg az extrákat), akkor a te hibád.

Ő mondhatja azt hogy véletlenül írta úgy mivel rengeteg autó fut a keze alatt, az meg a vevő hibája ha úgy vesz autót hogy nem tudja mik vannak benne.

2014. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az autót de olyan extrákról beszélünk amiket nem lehet kipróbálni... Ezzel miért védhetné ki? Attól hogy lusta vagy figyelmetlen attól jogos neki aránytalanul drágán eladni egy autót?
2014. jan. 27. 13:11
 7/19 A kérdező kommentje:
A papír nálam van ami az autón lógott amin fel vannak tüntetve az extrák meg az autó adatai
2014. jan. 27. 13:12
 8/19 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve hogy minden egyes autójánál ua. a szöveg van, ua. az extrákkal...

Ez már nem tévedés, ez lustaság és félrevezetés

Hova tudok fordulni ilyenkor?

2014. jan. 27. 13:14
 9/19 anonim ***** válasza:

A neten még kivédheti magát ezzel, de a HELYSZÍNEN MÁR NEM!!!!


Tehát azért te nem kérhetnél tőle kártértítést, mert leutaztál az autót megnézni 100 km-t de mégsem volt benne légkondi, mert "bocs, elírás".


De ha a helyszínen téged úgy tájékoztattak, hogy van egy működő légkondi az autóban és NINCS benne akkor azért felelősséggel tartozik a kereskedő.


Ha nincs benn akkor ajánlott, tértivevényes levélben fel kell szólítani a kártérítésre, majd polgári perben hajtható be rajta minden hiányosság.

2014. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A leginkább zavaró a gépkocsiban a központi zár hiánya. A hirdetésben illetve a papíron az szerepel (többek közt) hogy van benne. A kereskedő a vétel során ott sem volt, a rokona, aki alkalmazott a cégben adta el a gépkocsit. Még aznap visszaszóltunk hogy mi a gond a zárral, amire azt felelte hogy megjavíttatja nekünk. Kiderült, hogy a gépkocsiban -felszereltségéből adódóan- nincs is központi zár.

Többször kerestem személyesen és telefonon is de nem érem el

2014. jan. 27. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!