Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja sok autós azt...

Miért csinálja sok autós azt amikor pl. várakozik a vasúti átjáró előtt s amíg fel nem nyit a sorompó addig tapossa a féket és így a pótféklámpájával kisüti a mögötte álló szemeit?

Figyelt kérdés
Nem egyszerűbb lenne behúznia a kéziféket?
2014. jan. 27. 16:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha hideg van,kéziféket nem jó húzogatni,mert ha sokáig áll akkor befagyhat,vagy bármi,ha pedig dombon áll logikus hogy azért ne guruljon se előre se hátra,kézifék meg annyira nem is fog,rendes fék jobban fog.
2014. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
nagyapámat tolta már be egy kretén a vonat elé, szóval biztosabb ha tapossa az ember a féket mint az őrült
2014. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 dirtboy ***** válasza:
82%

néha én is ezt csinálom ha gurulna az autó bár nem tudom mennyire süti ki a másik szemét,azért nem a kéziféket húzom be mert mindig sebességben hagyom ha parkolok így hajlamos vagyok megfeledkezni a behúzott kézifékről.

viszont az első fényszórókat mindig helyzet jelzőre rakom hogy ne vakítson senkit.

2014. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%

aha, presze...


#1: ez csak akkor fordulhat elő, ha sokáig kint parkolsz. Egy lámpa ideje alatt nem fog odafagyni. Ha meg igen, akkor az üzemi fék is megteheti.


#2: senki sem tapossa erőből a féket, éppen, hogy be van nyomva. Ha hátulról elkapnak, ugyanúgy begurulsz a sínre.


Én egyszerűen el szoktam engedni a féket. Ha mozog a kocsi akkor kézifék. Üzemit is szoktam, de csak ritkán. Leginkább, ha tudom, hogy már mindjárt úgyis mehetek tovább.

2014. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Nemtudom nektek milyen szemetek van, és hány éve vezettek, de nekem azalatt a tizenpár év alatt, mióta vezetek, egyetlen 21W-os izzó sem volt képes a szememet kisütni...

Ez valami újdonság, minthogy az index dísznak van, mert sávváltáskor minek?

2014. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Beviz Elek ***** válasza:
65%
Azért tapossa hogy ne guruljon el (laposban is illik lámpánál). Ha ez kisüti a szemed, ne vezess!
2014. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ezek szerint csak az én szemem baxtatja? Hm amúgy régóta vezetek sok-sok ezer Km a hátam mögött külföld is. Természetesen este zavar csak és megértem azt is aki azért nyomja, hogy ne tolják be a sínekre. De amikor már áll egy kisebb kocsisor akkor már ilyentől nem kell tartani. Én mindig kéziféket használok pedig az én pótféklámpám gyengécske.
2014. jan. 27. 16:52
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Így tartják logikusnak gondolom vagy ilyesmi. Engem sose zavart, de én általában igyekszem kéziféket használni, ha emelkedik még, mert tudom, hogy sokakat zavarja a féklámpa. Engem az a 21W sose zavart, bár a ledekbe én se szeretek bele nézni, de akkor inkább a lámpára meredek, és akkor meg van oldva.:)
2014. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Azért is van, mert az automataváltós autókat nem veszik ki D-ből, inkább nyomják a féket.
2014. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%
Édesapa! Azért van mert a gyors indulás végett ha a motort le is állitotta a gyujtást nem veszik le. Ha már olyan sokat vezettél akkor rá jöhettél volna.
2014. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!