Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003-as Renault Twingoban,...

2003-as Renault Twingoban, hol van a hűtőfolyadék tartály, ahová, most télen, a fagyálló folyadékot bele kell önteni?

Figyelt kérdés
A motorfék olaj tartálya látható, az ablakmosóé is, de akit megkértem az sem találta a hűtőfolyadék tartályt. Ez számomra nonszensz! Ennyire nem lehetek hülye, de magamnak elnézem, nő lévén. Akit kértem, férfi volt. Létezik, hogy nem látható helyen van ebben a típusban. SOS, ismét. Tudom, vigyem a szervibe. A fene gondolta, hogy én nem tudom beleönteni.
2014. jan. 27. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fura, mert nekem elsőre meg lett:

[link]

A képen jobb oldalon a nagy tartály amiben sárga folyadék van.


Szerintem.


A motorféknek pedig nincs olajtartálya!

:D

2014. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szóval a linkelt képen látható, hogy a jobb szélső tartályból egy vastag cső megy a hűtő felé. Abba ne tölts ablakmosó folyadékot!

:)

2014. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A megkeresésre a hardcore változat az, ha meleg motornál sorban letekered a kupakokat, és amelyiknél a kicsapó gőz megégeti a kezed, az lesz a kiegyenlítő tartály!


Ezt meg ne csináld, keress hozzá egy pasast!

:D

2014. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat. Megnézem!, de az lehetetlen, hogy motorolajnak ne legyen tartálya. Ugyanis, az ablakmosó mellettiben olaj van. De elmegyek egy szervizeshez, inkább fizetek, mert ez így nem jó. Nektek pedig köszi
2014. jan. 27. 18:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Basszus, nekem abban olaj van. A sárgába. De holnap felteszek egy fotót, és átküldöm. Atya ég! De azt nem én öntöttem bele
2014. jan. 27. 18:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem a jobb oldali kisebben van az olaj, ezt gondolom, rá van írva, hogy min-max. Tőle balra, de mellette a nagyban van az ablakmosó. Ezek után, meg sem kísérlem, mert ez elég nagy gáz...
2014. jan. 27. 18:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg igazad van. És én keverek össze valamit, de azért mert a férfi tanácsadók hülyeségeket mondtak. Tehát, az olajnak tényleg nincs tartálya,abba egy pálcikával nézte meg a fiam a szintet, Akkor a hűtőfolyadék, tényleg a sárga lehet, jobb oldalon. De, miért éreztem olajosnak, amikor beledugtam az ujjam? Tudom, így furán hangzik, de azt sem értem, miért sárga? Egyértelmű, megyek a szervizbe, és köszi a linket!
2014. jan. 27. 18:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké. Megvan. Sokat segített a link. Teljesen igazad van. Az a hűtőfolyadék tartály, és a karbantartási rajzot is megnéztem, azaz a könyvét. Ez volt az első, még a kérdésem előtt, de abban nem igazodtam el. A megdöbbentő az, hogy férfiakat kérdeztem és ők nem tudták. Csúcs.
2014. jan. 27. 18:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Harkonnen! bocsi, hamarabb ment a privi, utána gondolkoztam. Már látom, hogy 2 az 1-ben dolog, amit kérdeztem, és nem is olyan drága. Illetve van választék üdv
2014. jan. 27. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól még hogy valaki férfi, nem biztos, hogy ért valamennyit az autókhoz!


Azért érezted olajosnak a tartályban mert vagy:

-Olaj került a hűtővízbe (szereléskor, vagy hengerfej problémák miatt)

-A fagyállónak a benne lévő glicerin miatt olajos a tapintása, csak épp az olajjal ellentétben a fagyálló finom édes. (Ezért nem venni észre pl. borba keverve, csak épp meg lehet vakulni tőle, vagy épp megdögöle aki megissza!)


Mielőtt nekiállnál bevásárolni, nézesd meg a benzinkúton, hogy hány fokig bírja a mostani folyadék. Ezt legtöbbször ingyen vagy némi borravaló ellenében megcsinálják.

2014. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!