Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire büntetnének meg ha...

Mennyire büntetnének meg ha 125ccm motort jogosítvány nélkül vezetek? (forgalmi és biztosítás rendben van, B jogsim van csak)

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Lentebb van egy táblázat. Lehet, hogy egy-két ezres változott azóta, de a nagyságrendek maradtak.

Azt is kalkuláld bele, hogy egyrészt téged büntetnek meg 25e-re helyszínen, vagy 50e-re feljelentés után, PLUSZ megbüntetik a motor tulajdonosát is, hogy átengedte neked a jármű vezetését, ott van pár sorral lentebb: 20e helyszínen (de mivel nincs ott, ezért majd szépen utólag küldik a büntetést a forgalmiban szereplő névre, akkor már 40e a tarifa.)


Szóval remélem a haverod is tudja, hogy a saját pénzével is játszik, amikor odaadja neked a motorját.

2014. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kaphatsz vezetéstől való eltiltást is, jelen esetben a B jogsi ugyanolyan mintha nem lenne jogsid.
2014. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van e jogszabály erre a vezetéstől eltiltáshoz, de nekem legalább 10-15 ismerősöm van akit elkaptak nem megfelelő jogosítvány kategória miatt - és megúszták pénzbüntetéssel. Jómagam is közéjük tartozom - nem vagyok büszke rá.

Én a gyakorlatban nem találkoztam ezzel. Sőt, még a kresz vizsgámat se akadályozta az, hogy lemeszeltek.

2014. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

+ info: természetesen nem szorgalmazom, hogy megfelelő jogsi nélkül vezessen bármilyen járművet. Baleset esetén nyilván súlyos következményei lehetnek.


Meg különben is? Nem tudod élvezni a motorozást ha állandóan a rendőrt sasolod vagy szorongsz amiatt, hogy mi lesz ha igazoltatnak...

2014. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez már nem hatályos, egy ideje már változott, a most hatályos jogszabály szerint az engedély nélküli vezetés büntetési tétele a helyszínen ha az elkövető elfogadja a helyszíni bírságot, akkor fix 45e Ft, ha pedig nem fogadja el, akkor a szabálysértési előadónak elvileg a dupláját kell kiszabnia, tehát az feltehetően 90e Ft. És igen eltiltás is járhat érte az adott kategóriától, tehát jelen esetben A kat.
2014. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!