Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf II, bal ajtó horpadt,...

Golf II, bal ajtó horpadt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, beletolattak a Golf 2-esembe, a vezetőoldali ajtó eléggé behorpadt, az elkövető nincs (valószínűleg nem is lesz) meg.

Azt szeretném megkérdezni hogy mit csináljak?

Az autó már le van fújva (nem gyári színnel).

Kijavítassam az ajtót?Bontóból új ajtó? Színkódot nem tudom

Az egész autót fújassam le?

maximum 60ezer Forintom van rá hogy rendben legyen, mit tegyek? :(



2014. jan. 29. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Vidd el lakatoshoz, ő megmondja, hogy ki tudja e kalapálni, vagy kell e hozzá bontott ajtó. Ha szerencséd van, elég a kalapálás, aztán ő le is színezi neked szépen, így nem lesz olyan drága.

Ha bontott kell, akkor is lehet hogy szerencséd van, és van pont olyan színben, amilyen Neked kell.

2014. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyan van behorpadva?

Vagyis csak simán egy befelé homorú horpadás van az ajtón, vagy meg is van gyűrődve a lemez?

Mert ha csak egy horpadás az kalapáccsal javítható akár otthon is.Velem is előfordult ilyen a régi kocsimon.Egyszerűen levettem az ajtó kárpitot és belülről ki ütöttem a horpadást egy gömbölyű végű fával(seprőnyelének a vége is megfelel erre acélra) és egy kalapáccsal.De ha már gyűrődött is egy kicsit is a lemez akkor inkább kérd egy szaki segítségét .

2014. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából tökéletesre szeretném.. kalapács kicsit durva megoldás, elég sokat költöttem már erre az autóra, valószínűleg el fogom adni de ezt még meg szeretnék szinte tökéletesre csinálni olcsón :/ még valaki ötletet kérlek .. :|
2014. jan. 30. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
A kalapács egyáltalán nem durva.Ezt ne úgy képzeld el ,hogy egy 20 dkg-os kalapáccsal nekiállsz és püfölöd az ajtót belülről ahogy csak bírod..És azzal a módszerrel amit leírtam ki is ugrik a lemez az eredeti állapotába és senki meg nem mondja utána ,hogy ott horpadás volt.A szakik sem csinálják másként ha csak egy egyszerű horpadás van,ugyanis ha csak horpadás van maga a lemez és a festék általában nem szokott sérűlni így a horpadás kinyomása után semmi sem fog látszani.
2014. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem éles a horpadás széle, ki lehet nyomni, hogy fel se tűnik, max egy kis polír, és hibátlan lesz.


Ha van éle, akkor is meg lehet fújni, minta alapján (tankbetöltő például) ki tudják keverni a színt festékboltban, le kell fújni, összepolírozni.


Bontott ajtó is lehet megoldás, és fújni az egészet, ez már határeset, hogy belefér-e a kitűzött keretbe.


Mivel nem láttuk az ajtót, nem tudom megmondani, melyik lenne a legjobb megoldás.

2014. jan. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!