Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson bejáratás így jólesz?

Simson bejáratás így jólesz?

Figyelt kérdés
Tankolok 1:25ös keveréket, beindítom, majd 10-20 percet egy helyben járatom. Utána kimerészkedek vele az utcára, és szépen lassan, a motort nem erőltetve motorozok vele kb. 600 km-ert? Ennyi elég? Egyébként javítófúrás, dugócsere utáni járatásról van szó.

2014. jan. 30. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A keverék jó lesz. Én nem járattam egyhelyben csak 2-3 percig, utána leállítottam, hagytam hogy kihűljön, majd elindultam vele. Az első 100 km a kritikus. Ha addig nem ragad meg, akkor ha normálisan használod, már valószínűleg nem is fog. A járatás legyen inkább 1000 km, viszont 500 km után már rövid ideig ki-ki lehet forgatni.
2014. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: :) *****

Második válaszoló: Köszi

2014. jan. 30. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hy!

Fontos hogy azért ne arol 2t menjen bele,érdemes szintetikus olajat használnod(azt nem kell sűrűbben keverni).Nos a bejáratási időszak 1000-1500km .Ne hagyd egyhelyben járatni!!!!!!!

Úgy kb 500-600 km-ig nagypapásan kell vele menni,ha ennyi megvan akkor finoman icipiciket néha bele kell húzni,elsőre csak nagyon rövideken,majd mindig egy picivel több időre.Törekedned kell arra hogy ne egy fordulatszámon haladj sokáig,tehát sík terepen is fel le kell váltogatnod.

Amit még bejáratáskor kell csinálni:A súbertűt emeld feljebb,nem muszáj ütközésig de azért az aljára legyen beakasztva.Emiatt picit többet is fog enni a gép ,de ezze biztosítod neki a jobb kenést.És nem árt ha a karbi is be van lőve rendesen,pl benzinszint és benzin-levegő keverési arány(és nehogy sportlégszűrőt használj!)

Légy türelmes!Megéri!!!

Sok sikert hozzá!

[link]

2014. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó olajat használj, bőven elég az 1:33 is, tök fölösleges az 1:25. Ne járasd egyhelyben, az első 100 km a legkritikusabb, fontos rá figyelni. Nem nagypapásan kell menni, hanem közepes fordulaton, ahol már nem erőlködik, és figyelni a hőmérsékletet.


800 km egy széria motornak untig elég, még a 600 is talán.


500 után már párszor utolsó előtt fokozatban meg lehet forgatni kicsit tartósabban (0,5-1 km), folyamatosan nézve a hőfokot, ha nem indul meg nagyon felfelé, akkor egyre gyakrabban lehet forgatni, egész addig, amíg egész stabil nem lesz. Ha tartós forgatásra sem reagál hősokkal, akkor be van járatva, km-től függetlenül.


Amikor az enyémet raktam össze, (70 ccm, krómgyűrűs dugó), 700 km nyugis km után kapott egy 15 km futár üzemet, nyélen 1-2ben mindenhol, köszöni, jól van, azóta benne van 15 ezer, hibátlanul. Én 1:40-es keverékkel mentem, szintetikus olajjal.


A lényeg a közepes, nem erőltetős fordulaton van(folytonos habverőzés a váltókarral), és a jó olajon van.

2014. jan. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen szintetikus Repsol olajat használok. Akkor a bejáratáshoz jólesz ebből az olajból 1:40es keverék? És az a gyertya ami eddig is volt benne jó bele? ( BRISK n15c)
2014. jan. 31. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyertya cseréje 3-4 ezer km-ként kell cserélni!A Repsol az jó választás,ha van a közeletekben unix vagy lángautó akkor kedvezményesen lehet ott vásárolni ami jóval olcsóbb mintha egy motoros boltban vagy benzinkúton vennéd vagy rendelheted netről is csak ott meg a postaköltség...
2014. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább 1:30.

Az olaj nem csak ken, hűt is.

2014. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!