Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városban kedvezőbb ugyanoda...

Városban kedvezőbb ugyanoda vagy autópályán?

Figyelt kérdés

Ha a pályán megyek kétszer anny km-t megyek, 60%-kal több üzemanyagot fogyasztok, de csak 3-4-szer kell megállnom és 60km/h-s átlagot tudok menni. Az út 2/3-át egy gázzal megteszem.

Ezzel szemben a városon át csak totyogás van, és rengetegszer meg kell állnom, és folyamatosan váltogatni kell, fékezni, gyorsítani.

Szerintetek hosszú távon melyik éri meg jobban? Amortizáció, kényelem, üzemanyagköltség...

Kíváncsi vagyok mit gondoltok!



2014. jan. 31. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig a pályát választom, vagy legalábbis a hosszabb utat, amin tudok nagyobb tempóval, állandó sebességgel haladni. a hangsúly az állandó sebességen van, nekem kényelmi szempontból is megéri, gyűlölök a városban szuttyogni.
2014. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól mondod, lehet hogy a városban üzemanyagot spórolsz de nagyon megterhelő az autónak (fék, kuplung, motor) a sok tötymörgés.
2014. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint úgy érted, hogy átvágj-e Budapesten, vagy megkerüld-e az M0 körgyűrűn? Attól függ, hogy melyik pályáról akarsz eljutni a másikig. Nagyon sokszor tettem már meg ezt az utat, hol az egyik, hol a másik utat választva. Ha olyan időszakban járok arra, amikor nincs csúcsforgalom, akkor a városon keresztül megyek. Ellenkező esetben kerülök, de ha nincs szerencsém, az M0 autóúton is belefuthatok egy torlódásba, bármi lehet, baleset, egyéb. Az a 15 km városi szakasz egy-egy alkalommal nem számít olyan sokat, hogy számolnom kelljen az amortizációval.
2014. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért ez függ a két pont közötti vávolságtól és az autódtól is. Nagy általánosságban az autópálya gazdaságosabb, és (bár ezt a magyarok szeretik elfelejteni) az idő pénz.
2014. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

20 km a legrövidebb úton, a városon át, 40km a körgyűrűn.

common rail dízel!

2014. febr. 2. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a pályát válaszd. Így az általad felsorolt kritériumokon felül még a környezetért is teszel egy keveset.
2014. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg sietek, pálya. Egyéb eset a legkevesebb települést érintő utak.
2014. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!