Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vontathatok vagy nem?

Most vontathatok vagy nem?

Figyelt kérdés
Jogszabályban azt találtam hogy :"Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű össztömegének a háromnegyedét. " Ehhez képest a mi Transitunk forgalmijából a legutóbbi műszaki vizsgakor módosították a ráfutófékes vontatmány súlyhatárát, leminősítették 1800kg ról 1050 re, mondván hogy így a szabályos. Most akkor mi van?

2014. jan. 31. 12:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah igen, a lényeget elfelejtettem, a transit össztömege 2650 kg.
2014. jan. 31. 12:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Az van amit a forgalmiba beírtak! Lehet, hogy a Transit fékberendezése/egyéb műszaki állapota nem teljesítette a követelményeket!
2014. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, de ha utána számolsz akkor a 3/4-es szabálynak az 1800kg sem felel meg. :)

Talán a vizsgaállomást/vizsgáztatót kellene megkérdezni mi az oka a minősítésnek.

2014. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen mert az össztömeg 3/4-e az 1987,5 kg lenne, de az 1800 kg még mindig reálisabb volt mint az 1050 kg. Végül is azért írtam ki ezt a kérdést mert szeretnék a Transitot lecserélni, egy olyan autóra ami vontathat 2500 kg össztömegű ráfutófékes trailert. És a jogszabály szerint erre alkalmas lenne pl. az opel movano vagy a renault trafic, mert ezen járművek 3500 kg össztömegűek. Viszont most már szeretnék látni pl. egy Movano forgalmit hogy az hány kg-os fékezett vontatmányt húzhat HIVATALOSAN.
2014. jan. 31. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan - ha a járművet a megfelelő vonószerkezettel szerelik fel - akkor annyit vontathat, amennyit te is írtál, ez meg van határozva a 6/1990-es KöHéM rendelet 21. §-ában.

A leminősítéshez esetén szerintem adnak valami indoklást, vagy a megjegyzést teleírják a műszaki adatlapon.

De azt ugye nem felejtetted el, hogy ilyen esetben már B+E jogsi szükséges és van E-Útdíj fizetési kötelezettség is.

2014. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A jogosítvánnyal tisztában vagyok :)
2014. jan. 31. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Már nem a forgalmiba bejegyzett tömeget nézik. A jogszabály változott. A tényleges rakomány és a vontatott pótkocsi együttes tömegét nézik. A rendőr nem igazán foglalkozik vele, mert nem tud lemérni. A KF ellenőrzi ezeket.


Igaz lehetetlen, de húzhatsz egy 5 tonnás pótot is, ha az üresen csak 500 kg. Régen nem lehetett, mert a megengedett legnagyobb össztömeget nézték és senkit nem érdekelt, hogy a pótkocsi közben meg üres.

2014. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Transit adattábláján az összgördülő tömeg 3700Kg. 3700 - 2650=1050 A felszerelés utáni első vizsgán volt hagyag a vizsgabiztos és nem jól számolta ki a vontatást. Vagy az akkori tulajnak érdekében döntött.
2014. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló, neked igazad volt, tényleg 3700 kg van feltüntetve az adattáblán összgördülő tömegként.
2014. febr. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!