Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajsár a "nívopálca" kiemelés...

Olajsár a "nívopálca" kiemelése után. Az olajcsere előtt hogyan kellene kitisztítani a motort az olajsártól?

Figyelt kérdés

#rzhjtrhj
2014. jan. 31. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak különféle oljaba adagolható motortisztító adalékok pl a Valvoline Engine Flush .

Az extrém módszer, ha olajcsere előtt leengedsz egy kicsit az olajból és megküldöd fél-egy liter fékfolyadékkal és úgy megjáratod kicsit. Ez tuti kihoz mindent, de sok esetben ezt a mókát a tömítések/szimeringek bánják. :)


Az első módszer viszont problémamentesen használható. Ha nagyon retkes a motor, akkor célszerű két-három ilyen adalékkal egybekötött olajcserét beiktatni rövid csereperiódussal.

2014. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En siman kiengedtem az olajat,beontottem helyette 4L naftat es begyujtottam a kocsit. Nem robban fel,nem tesz kart a szimeringekben de nem tul alapos modszer mert csak a karterbol mosod ki a sarat.A mindenfele olajjaratok,visszavezeto csatornak stb. ahol honapokig rakodott le a sar nem tisztul ki par perc jaratas utan.
2014. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leveszed az olajteknőt és kimosod brigéciollal. Lehet próbálkozni adalékokkal, de igazán tiszta csak így lesz.
2014. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valaha hallottam róla van ún. mosóolaj. Gondolom beleöntöd ezzel járatni kell valamennyit és csere. De szerintem picit olcsóbb olaj és hamarébb cserélsz megint.
2014. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1:Autót járatni, hogy melegedjen fel a motor üzemi hőmérsékletre.


2:olajból leenged annyit, hogy az olajtisztító adalékot bele lehessen önteni, hogy beleférjen.


3: az olajtiszttó adalékkal együtt így járatni a motort kb 15 percig.


4: Régi olajat leengedni, kivenni a régi olajszűrőt.


5: Betenni az új olajszűrőt, felönteni olajjal, és ennyi.


Nem tudom, hogy maradt-e a rendszerben még olajsár, de mentem vele azóta kb 30-40 km-t, és az olajsárnak eddig semmi nyoma :P

2014. febr. 6. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!