Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a márkaszervízről ahová egy idős (most már 80 felett) ember 16 éven keresztül viszi a kocsiját?

Figyelt kérdés

...és most derült csak ki, hogy 2006 óta nem cseréltek olajat a kocsijában?


Az idős férfi évente kétszer vitte ezt a kocsit ebbe a márkaszervízbe téli/nyári gumit cserélni, minden műszaki vizsgát is velük csináltatott, de 2006 óta egyszer nem voltak képesek megnézni az olajszintet illetve az olaj színét a nívópálcán, vagy a kompjúterben azt, hogy a km óra állás szerint időszerű lenne az olajcsere akkor legalább megkérdezték volna tőle, hogy akarja-e, hogy cseréljenek-e olajat és szűrőt neki?


2006 óta 25 ezer km ment bele a kocsiba, abszolút értelemben nem sok, de ahhoz képest, hogy UGYANAZZAL az olajjal, és közben az olaj nem csak elfáradt hanem meg is öregedett...


Most a nívópálcán az olaj az alsó vonal felett van 3 mm-el, és az olaj "szirup" feketébb és sűrűbb mint a dízel motorokból leengedett olajok, akármennyire lapítod szét az olajat a két ujjad között, a bőröd színét nem látni, mintha fekete festékbe mártottad volna a kezed.


És mit tegyen az idős barátom most?



2014. jan. 15. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ milyen kocsiról van szó és eredetileg milyen olajat raktak bele. Mert lehet hogy 30e km-enként van a csereperiódus és ha teljesen szintetikus olaj került bele, akkor az sok évig jó.

A használt olaj fekete, fény felé fordítva valójában sötétbarna. Ha úgy is fekete, akkor azonnali csere kell. Amíg a szint a min. jelzés felett van, addig semmi probléma nincs.

Tehát milyen autó és évjárat?

2014. jan. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

a 30.000 vsereperiodus egy atveres. arra valo hogy a kocsi kibirja mig lejar a gari.

minden olaj 1 evig jo. a szintetikus is


valoszinuleg rettenetes kopas es kilonyi olajsar van az auto motorjaban

feljelentest kell tenni es szakertovel szet kell szedetni. ha szamlakkal is igazolni tudja hogy ott szervizeltek a kocsit akkor ezzel meg lehet fogni a szervizt


es minden forumra ird ki hogy melyik volt ez a szerviz es mit muvelt hogy doha senki ne vigyen oda tobbe autot es ne vassroljon ott


van egy cikk totalcaron. soha tobbe bmwt


azt olvasd el vannak benne infok mit kell csimalni ilyen esetben. (szakerto bevonasa)


bar ott nem a szerviz volt a hibas

2014. jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen találsz majd fogást. A szerviz (csak így póriasan rövid i-vel) azt a munkát végzi el, amit a megrendelő kér. Ha olajcserét kér akkor azt csinálják.

Kerék cserénél nem kötelező olajat vizsgálni, és a műszaki vizsgához se szükséges friss olaj, csak működő fékek!


Honnét kellene a szervizben tudni azt, hogy kihez jár olajcserére? Lehet, hogy a szomszéddal intézi olcsóbban.

Én se viszem a 15 éves vasat szakszervizbe olajcserére, hanem megcsinálom magam.

2014. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből nem derül ki, hogy a barátod közölte-e a munkafelvevővel hogy olajat szeretne cseréltetni az autóján, vagy csak bevitte hogy nézzék át.

Ha nem szólt külön, akkor a szerviz nem foglalkozik vele.

2014. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy írod ezt le, mintha titkolták volna tőle, hogy nem cseréltek olajat. Ha megnézed a számlát, mindig ráírják mit csináltak az autóval; ha ott nincs feltüntetve az olaj akkor bizony nem lett cserélve.


Az idős kor nem magyarázat erre; aki vezet attól el lehet várni, hogy figyeljen oda ilyenekre.

2014. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

06:45 : mivel márkaszervizről van szó, a kocsi típusa és évjárata helyett megmondom,


hogy 15 ezer km-ként kell elvileg az olajat benne cserélni és 10W-30-as olaj kell


bele. (ha megmondom az autót és az évjáratot, annak aki ilyen márkaszervizben


dolgozik könnyű megtalálni az adatbázisban ezt a kocsit és a márkaszerviz nevét amit


ebben az esetben elakarok kerülni.



07:37 : feljelentésről itt szó nincs, mert nem arról van itt szó, hogy egy ügyfél


kért egy olajcserét és nem kapott hanem arról, hogyha egy ügyfél (fiatal vagy öreg,


mindegy) 18 éve ugyanabba a márkaszervizbe viszi a kocsiját téli/nyári (felnis)


gumit cserélni, műszakizni, és 2006-ban még teljes szervizt is csináltak a kocsin,


(18x5000 Ft = 90000 Ft (18 év alatt) csak gumi cserére és ez a kocsi csak ebben a


márkaszervizben volt szervizelve ez idő alatt és ezt az ott dolgozók is tudják.)


... nem érdemli meg, hogy a motorban megnézzék neki az olajszintet?


Egy márkaszerviznek saját érdeke is ez nem?


Mert hány percig tart megnézni egy olajszintet 1-2 perc max. és ha alacsony a szint,


vagy fekete az olaj, rögtön lehet javasolni olajcserét vagy megkeresni az alacsony


olajszint okát esetleg olajfolyás, stb.


Egy márkaszerviz 15 perc alatt lecseréli a téli/nyári gumit elkér érte 5000 Ft-ot és


ebbe nem fér bele egy automatice olajszint ellenőrzés?


Vagy amikor a munkafelvevő felveszi a munkát, a komputerben láthatja, hogy hány


km-el ezelőtt volt az utolsó olajcsere (NÁLUK!) nem képes emlékeztetni az ügyfelet


erre EGY kérdéssel biztos ami biztos alapon?


Ha én ebben a szakmában lennék főnök vagy tulajdonos, alapszabály lenne az összes


folyadék szint ellenőrzése egy kocsin ingyen, akármilyen problémával jött be egy


kocsi. Így ha valamelyik folyadékkal gond van, lehet figyelmeztetni az ügyfelet és


esetenként ezzel súlyosabb problémát megelőzni plusz ez plusz üzlet a szerviznek is.



Harkonnen: "A szerviz azt a munkát végzi el, amit a megrendelő kér. Ha olajcserét


kér akkor azt csinálják."


Remélem nem minden márkaszerviznél van ez így Magyarországon, mert ha igen akkor még


sok lemaradást kell behozninuk ha a nyugati márkaszervizek szintjét elakarják érni.


"Honnét kellene a szervizben tudni azt, hogy kihez jár olajcserére?"


Mikor mondtam én ilyet? De ha a szerviz rekordok alapján az utolsó szerviz ennél a


márkaszerviznél volt csináltatva ÉS gumicserére is mindig ideviszi a sarki gumis


helyett akkor egy normális munkafelvevőnek logikusnak kell lennie legalább az, hogy


rákérdezzen az olajcserére.


"Én se viszem a 15 éves vasat szakszervizbe olajcserére, hanem megcsinálom magam."


Ez egy igazán felesleges töltelék mondat volt részedről, egy te értesz a kocsikhoz,


kettő, nem múltál még el 80 éves. Duh???



08:51 :

"A kérdésedből nem derül ki, hogy a barátod közölte-e a munkafelvevővel hogy olajat


szeretne cseréltetni az autóján, vagy csak bevitte hogy nézzék át."


De kiderült, mert én egy szóval sem írtam, hogy ilyet kért volna, csak azt írtam,


hogy évi kétszeri gumi cserék alkalmával 8 év alatt egyszer sem kérdeztek rá.


"Ha nem szólt külön, akkor a szerviz nem foglalkozik vele."

Hát épp ez a fő mondanivalója ennek az egész problémának, én csak azon csodálkozom,


hogy ez milyen soknak egy természetes hozzáállás. Itt nem arról van szó, hogy


lenyomjon egy olajcserét a márkaszerviz minden ügyfele torkán hanem alapvető


figyelmességből rákérdezzenek ha több jel is arra mutat, hogy nem történt olajcsere


vagy mert olajszintet mindig ellenőriznek egy márkaszervizben.



09:11 :

"Úgy írod ezt le, mintha titkolták volna tőle, hogy nem cseréltek olajat. Ha megnézed a számlát, mindig ráírják mit csináltak az autóval; ha ott nincs feltüntetve az olaj akkor bizony nem lett cserélve.


Az idős kor nem magyarázat erre; aki vezet attól el lehet várni, hogy figyeljen oda ilyenekre."


Az idős kor is elég magyarázat erre, mert a barátom 40 évig két ütemű motoros autót vezetett és közel 70 éves volt amikor megvette élete első 4 üteműt. De már fentebb említettem, hogy a kornak itt nem is kellene számítania.


---------


Ebből a válaszomból most már biztosan kiderült, hogy a kérdésem nem műszaki, vagy jogi vonatkoztatású volt hanem inkább emberi, humán, szociális és nem utolsó sorban üzleti. Minden válaszadótól elnézést kérek, amiért nem fogalmaztam meg a kérdésemet világosabban.

2014. jan. 16. 00:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

“De kiderült, mert én egy szóval sem írtam,

hogy ilyet kért volna, csak azt írtam,

hogy évi kétszeri gumi cserék alkalmával 8

év alatt egyszer sem kérdeztek rá.“


És ez itt a lényeg. Amikor cserélték a gumikat , csak a fékre és a futóműre volt rálátásuk. Ha látnak valami problémát, akkor szólnak, hogy meg kéne csinálni.

A gumicserés időszakban nagy a pörgés, ezért lehet. szerintem hogy átsiklottak a motorolaj ellenőrzésén, az ügyfél pedig külön nem kérte.


Én olyan márkaszervizt ismerek (szerencsére), ahol megrángatják a futóművet, ellenőrzik a folyadékok szintjét, ellenőrzik a féket és szólnak hy valami nem jó. Ez a. márkaszerviz érdeke is, hiszen így több pénzrectud szert tenni.


Ebben az esetben mind a két fél hibás. A tulaj nem szólt, hogy szeretne olajat is cseréltetni, a szerviz pedig hanyag volt.

2014. jan. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mert hány percig tart megnézni egy olajszintet 1-2 perc max. és ha alacsony a szint,


vagy fekete az olaj, rögtön lehet javasolni olajcserét vagy megkeresni az alacsony


olajszint okát esetleg olajfolyás, stb.


Egy márkaszerviz 15 perc alatt lecseréli a téli/nyári gumit elkér érte 5000 Ft-ot és


ebbe nem fér bele egy automatice olajszint ellenőrzés?


Vagy amikor a munkafelvevő felveszi a munkát, a komputerben láthatja, hogy hány


km-el ezelőtt volt az utolsó olajcsere (NÁLUK!) nem képes emlékeztetni az ügyfelet


erre EGY kérdéssel biztos ami biztos alapon?"


Ugye nem hiszed el, hogy mindenki szarik rá magasról? A szerelők, a munkafelvevő és a titkárnő is, és nem csak a márkaszerviz, hanem a maszek és a szomszéd Józsi is!


Ha kikönyököl a motor, akkor is oda fogja vinni a papi az autót! Amúgy meg 5000 Ft. körüli összegért cserélnek mindenhol kereket, de a gumisnál se nézik meg az olajszintet! A feleségem autója kettővel ezelőtt egy papikáé volt. Az öreg a szervizkönyvbe jegyezgetett mindent amit megcsináltatott, pedig ő se volt fiatal, de mégis tudott figyelni ezekre!

2014. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!