Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok, és...

Zoltán22222 kérdése:

Autóvásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérni Opel vectra b isuzu motoros autóról. Érdemese egy 1996-os autót megvenni vagy nézek egy fiatalabb benzinest? Az összeg, amit rá szánék 700000 körül.

Figyelt kérdés
Azért néztem az isuzu motoros vectrát mert, sokk jót halottam róla és a fogyasztása is kedvező. Az autót többnyire pályán használnám és néha-néha munkába járásra. A véleményeitekre és a tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2014. febr. 1. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyet nem szoktak venni az emberek. Csak eladni.
2014. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem 98-as B vectrám volt, a 96-os még csúnyább.Magam részéröl nagyon szerettem.1.6-os volt.fogyasztás 7-8 liter.én az ISUZU motorról pont hogy nem hallottam jót.Szerintem egy megbízható kényelmes autó.Jelenleg pedig 700 ezerért igen szépet tudsz venni.Akkoriban én egy 2.5 V6 ra vagy 2.2-es dti-re vágytam.Kombiban is eléggé nagy.Formáját,megjelenését tekintve ma is megállja a helyét.
2014. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ennyiért már 2000 évjárat körüli Avensist is kapsz igaz csak benzinesből mivel pályán használnád az autót a fogyasztása sem vészes.

[link]

és egy ilyen autóról beszélek

[link]

Dízelből én ennyi pénzért inkább MITSUBISHI GALANT-ot vagy Mazda 626-ost vennék

[link]

[link]

2014. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Nekem Astrában van Isuzu motor, de ez már közös nyomócsöves, turbós. Amiről kérdezem feltételezem még adagolós...

Nekem azért volt gondom az Isuzu motorral... na meg ilyen viszonylag régi autónál én erősen elgondolkoznék inkább a benzinesen. Az mégis csak kevésbé rizikós.

2014. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Öreg autóból csak benzint. Ha ezt megfogadod lényegesen valószinütlenebb hogy orbitálisat bukj rajta.
2014. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dörmögő ***** válasza:

"Nekem 98-as B vectrám volt, a 96-os még csúnyább"

Szerintem ezt nem hangoztasd sok felé mert le fognak hülyézni. Mivel 99-ben kapott ráncfelvarrást ez a modell így a 98-as pontosan ugyanúgy néz ki mint a 96-os.

Jók az isuzu motoros B vectrák, keveset fogyasztanak, megbízhatónak tartják. Alkatrészek nem olyan ököráron vannak hozzá mint azt sokan gondolják.

Az meg hogy azt mondják hogy öreg autóba csak benzinest szabad venni az csak egy olyan jelenség hogy az egyik elbőgte magát a többi meg utána kántálja (csordaszellem ha úgy jobban tetszik).

2014. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dörmögőnek valahol igaza van, de azt azért hozzáteszem, hogy egy esetleges adagoló felújításnak az árából két benzines motort is tudsz venni!
2014. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
árúljátok már el mi a faxért pontoztatok le?
2014. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dörmögő ***** válasza:
90%

Valóban az adagolófelújítás nem olcsó dolog. Viszont láttam már hozzávaló adagolót 60 000-ért. Turbót 40 000-ért, beépítési garanciával. De nem igen jellemző ezeknek a meghibásodása. Az ecoteces dieselek valóban adagológondokkal szoktak kínlódni, ezért kell lehetőség szerint elkerülni az opeles dieseleket. Viszont az isuzuk sokkal megbízhatóbbak.

Véleményem szerint ha valaki spórolni akar a kocsin akkor csak a diesel jöhet szóba. Mert ha megveszi a dieselt akkor az neki literekkel kevesebbet eszik (az akár 300 forintos gázolajból), és ha mégis javíttatni kell valamit akkor az üzemanyag spórolás kompenzálja a költségeket. Ha viszont nem kell javítani akkor csak egyszerűen örülni kell a "barátságos" fogyasztásnak.

Viszont a benzinessel olyan szinten nem lehet spórolni hogy ott már a többletfogyasztás elviszi azt a pénzt amit egy diesellel megspóroltál volna, és ha még ez mellé a benzinesnél is bejön egy költségesebb javítás akkor aztán beszélhetünk arról hogy melyik a költségesebb (diesel vagy a benzin)

2014. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Dönteni még nem sikerült, hogy mit is vegyek benzines vagy dieselt.

Azért gondolkoztam az isuzu motoros vectaban, mert a kollegámnak van egy isuzu motoros astrára és sokk hibát nem tudott mondani róla.

2014. febr. 2. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!