Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apukám nem akarja, hogy...

Apukám nem akarja, hogy jogsim legyen, viszont sok munkahelyen követelmény. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. apukám azt mondta, csak akkor lehet jogsim, ha saját pénzből fizetem, de akkor is hülyeségnek tartja, mert elfelejtek vezetni. a mi kocsink céges, nem vezethetem, de ha saját lenne, szerintem akkor sem engedné meg.


havi 8 ezer forintot kapok zsebpénznek, amiből tudok spórolni kb havi 3 ezret, de elég lassan menne...


sok álláshirdetést láttam már, ahol követelmény a jogsi, tehát eleve nem kapok munkát, ha nincs, viszont nincs rá pénzem sem... 2015-től fogok szakmát tanulni, ha minden jól megy, 2017-ben lesz munkám.


mit csináljak?


2014. febr. 2. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj el dolgozni, nyárimunka vagy bárhova, és ha lesz elég pénzed akkor elkezded.

Meg nem muszáj egybe ki fizetni az egészet, részletekbe is lehet. Illetve akkor még vezetni,ha van pénzed.


Szerintem nem várhatod el apukádtól,hogy kifizesse az egészet. 18 éves vagy és nem 10 forintról beszélünk.


Lesz jogsid,ha lesz rá pénzed. Erre nem tudok mit mondani.

2014. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nincs könnyű dolgod, ha ilyen a faterod, ismerős a helyzet, bár szerencsére nekem a haverom apja volt ilyen. Ilyen estben nincs más választás, saját lábadra kell állnod valahogy.
2014. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Apukád nem azt akarja, hogy ne legyen jogsid, hanem nem akarja kifizetni - nagy különbség.


Amúgy sem értem, ha most 18 éves vagy és érettségiztél (kellett volna) akkor miért csak 2015-tól tanulsz szakmát. Addig mit csinálsz?


Amúgy abban maximálisan igaza van, hogy ha nem vezetsz jogsiszerzés után akkor elfelejted és értelme nem volt. A papírral kitörölheted, ahova kérnek jogsit ott általában vezetni is kell. Ha az első nap összetöröd a céges autót mikor alád teszik azzal nem leszel népszerű...

2014. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

öt éves gimibe járok, első évben szinte csak nyelvet tanultam. nyáron van a szülinapom. amikor elsős voltam, akkor pár napja múltam 7 éves. így lett az, hogy most 12.-es vagyok, 18 éves. de mivel csak jövőre érettségizek, 13.-osan, 2015-ben, ezért akkor kezdek el szakmát tanulni. nem nehéz :D


amúgy nem értem, miért nem akarja kifizetni apukám, mert oké, hogy sokba kerül, de van rá pénzünk. nem vagyunk gazdagok, de lenne rá pénzünk. de mindegy...


és az, hogy 18 vagyok, nem azt jelenti, hogy a saját lábamon is állok...


de a diákmunka jó ötlet :)

2014. febr. 2. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig valamikor el kell kezdeni.


Azt mondod még 2015-is iskolába jársz. Akkor addig nem gond, ha nincs jogsid, úgysem fog kelleni az álláskereséshez. Utána szakmát tanulsz még legalább 1 évig terveid szerint, akkor sem fog kelleni még.


Vagyis van 2 éved. Havi 5,000 ft-ot tudsz félretenni. Az 2 év alatt 120,000, abból majdnem kijön a jogsi.


A felnőtté válás első lépése, hogy megtanulsz áldozatot hozni a céljaid elérése érdekében.

2014. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az igaz, csak szeretnék minél hamarabb elhelyezkedni a szakmámban.


ezért marad a diákmunka gimis nyarakon :) (az két nyár)

2014. febr. 2. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sikerül egy jobb diákmunkát találni,és szorgalmasan végig dolgozol 1 nyarat abból már simán futni fogja a jogsit.

Attól,hogy apukáddal élsz és ő lát még el attól nem kell neki fizetnie a jogosítványod,persze fizethetné,de elvárni nem várhatod el. Ha annyira akarod akkor megkeresed rá a pénzt. Szerintem ez korrekt,valamikor meg kell tanulnod,hogy dolgozni is kell azért,ha akarsz valamit és nem tehetnek mindent a popod alá.

Hajrá :)

2014. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!