Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idén mikor kezdődhet a motoros...

Idén mikor kezdődhet a motoros szezon?

Figyelt kérdés
elvagyok kicsit tájolódva a hihetetlen idők miatt... :) mikortól lehet motorozni? mikor lesz olyan idő? egy kb időpontot kérnék, idén ülök először motorra.

2014. febr. 2. 20:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pl ma olyan idő van hogy beöltözve motorra pattannék!

Mivel szerelés alatt van a mocim,így nekem Március 10-ke környékén Én már motorra fogok szállni az biztos!

Azok akik meg fáznak azok nagy nehezen Májusban szánják rá magukat...Na azok a Pun cik :)Nekik ajánlom a tundra bugyit :)

2014. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nézegettem az Időképet,ha bejön nekik,akkor kb.3 hét múlva nyeregbe pattanhatunk.Nekm egy GS500f-em van,nem a gépet féltem,hanem a veséimet.Hideg van még,a gumik se tapadnak meg.D ha tényyleg 13-15 fok lesz,akkor lehet gurulni egy rövidkét.Nagyon remélem,mert október óta nem ültem rá,csak az udvarban,és már nagyon mehetnékem van.Széles utat!
2014. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Néhány előttem szóló már utalt egy-két dologra ami miatt nem lehet meghatározni hogy mikor "kezdődik" a motoros szezon. Természetesen egész évben lehet motorozni, mint ahogyan teszik is sokan. Én is lemotoroztam néhány telet mivel fiatal koromban hozzá tartozott a munkámhoz. Azonban nem mindegy milyen motorral, milyen ruházattal és mennyi gyakorlat van a "sisak alatt".

A téli motorozást nagyban befolyásolja az utak állapota, az időjárás, és a motoros álló -ülő- képessége. Például téli utakon nem döntjük úgy a motort mint nyáron, mert nem tapadnak a gumik, inkább kisebb sebességgel vesszük be a kanyart és mint az autóknál, szinte csak kanyarodunk.

Nem érdemes nagy köbcentis motort használni télen mert annak széles a kereke, kipörög a hóban. A széles gumi,íveltsége miatt gyengén tapad a 5-8 fokos vagy az alatti hőmérsékletű útfelületen. Sokat hajtottam 125-ös motort télen és mondhatom, még hóban is vidáman és aránylag stabilan húzott.

A másik a gyakorlat! Ha még nem vagy gyakorlott motoros, a reflexed nem alakult ki mit kell csinálni "vész helyzetben", ne kisértsd a sorsot. Kérdezz meg idősebb motorosokat, el fognak mondani olyan történeteket amikor ők maguk sem tudják de megúszták a kényes helyzetet, vagy kivédtek egy-két olyan szituációt amit csak annak köszönhetnek hogy már évek, évtizedek óta megülik a gépet.

Még egy ok amiért nem lehet, nem érdemes túl korán kezdened a motorozást. Talán rá tudsz kérdezni néhány évre visszamenőleg ismerőseidtől, minden tavasszal néhányan tragikus balesetet szenvednek a motorosok közül.

Ez nem mindig más közlekedő miatt van -van aki nem bír a vérével és túl pörgeti magát (motorját) - az autósok nagy többsége nem veszi észre a motorosokat csak amikor már mindennaposak az utakon. Próbálj meg olyan útvonalon közlekedni -amikor motorra ülsz tavasszal- vagy olyan időpontban amikor nincsen csúcsforgalom. Védelmet nyújt még a konvojban motorozás is de ahhoz kell hogy megtanulj motorozni.

Ne felejts el felöltözni rendesen, ha süt a nap március-április hónapokban, az nem azt jelenti hogy itt a nyár, csak kezdik "fűteni" az utcákat!

Jó és baleset mentes motorozást!

2014. febr. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=zxP_YLM2J6E

http://www.youtube.com/watch?v=tVJnVnvUbBg

Az előző vagyok. Kerestem neked néhány általam kivédett, és felvett -fejkamerával- esetet.

Szerintem elég szemléltető a jövőre nézve.

2014. febr. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha már hasznos tanácsoknál vagyunk...

[link]

[link]

[link]

Ami viszont nagyon fontos,mindig minden esetbe készülj fel a legrosszabbra!Ha látod hogy egy autó kiakar kanyarodni akkor készülj fel rá hogy ki is fog ,mert sokan csak a két lámpát veszik észre még akkor is ha világító ruhában vagy...

2014. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ahogy most elnézem február második felétől simán.
2014. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. febr. 4. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!