Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nappali DRL L. E. D fényt...

Nappali DRL L. E. D fényt akarok beszereltetni a kocsimba?

Figyelt kérdés

Most azt már tudom, hogy mik a szabályok, hogy mi kell hogy legyen rajta, miféle engedély, meg felszerelési szabályok.


Az lenne a kérdésem, hogy amikor ráadom a gyújtást, akkor csak úgy már világítani fog semmi lámpa kapcsoláskor? Olyat nem lehet, hogy csak a helyzetjelzővel együtt kapcsolódjon fel, és a tompított kor meg le?


Ez lenne a kiszemelt termék:


[link]


[link]



2014. febr. 8. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

ha nehezen is, de többszöri olvasásra érthető..

szóval lehet, relé kérdése. nem bonyolult. megtervezed mit szeretnél, annak megfelelő üzemmódú, és érintkezőszámú relét guberálsz egy bontóban..aztán garázs, drót, szerszám, és kész.

2014. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2. E jeles 1. nem, hozzateszem sose neztek...

megoldas, nem a hjelzore kotod a megszakitas-lekapcsolas vezerlot, hanem tompitottra.

nekem direktbe is megy, kodbe is jo, bar az kicsit tobb volt, meg ejjel is jo mert alapbol szar konstrukcio a lampa, csereltem ujra is...

2014. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Értelme csak úgy van szerintem, ha gyújtáskor már kapcsol.

Az új autókon is úgy van, hogyha már bekapcsolod a helyzetjelzőt vagy a tompitottat, a DRL elalszik.

2014. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

gyújtásra kapcsol igen. Ellenben nem jó a tompítottra kötni,mert szabálytalan. Helyzetjelző felkapcsolására el kell aludnia.

az más tészta, hogy 10 utólagosan felszereltből 9 hibásan van vagy feltéve, vagy bekötve.

Hasonlót szereltem fel én. Annyit tettem még hozzá, hogy kapott külön biztosítékot a cucc.

Az hogy mikor kapcosljon le, csak annak a kérdése, hogy a vezérlő szálat hova kötöd. Tompított, helyzetjelző. De akár tehenéd az indexre is, vagy külön kapcsolóra. Az hogy mi szabályos, más téma

2014. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért kérdeztem, mert a faterom verdáját szerettem volna kicsit esztétikusabbá tenni, és megkímélni a fogyasztásoktól. De ő annyira régimódi, hogy városban soha se kapcsol lámpát semmiet. A LED-ekkel nem lenne baja, csak az hogy gyujtáskor már ég. Nekem bejönne, de ő nem hiszi el hogy semmit nem fogyaszt szinte, és sokkal jobban meg lehetne spórolni a tompított meg helyzetjelző fogyasztását.


Elég nehéz a dolgom vele, na mindegy! :(

2014. febr. 9. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:

az enyem akkor kapcsol, ha indul a motor (generatorra)

tompitottan jobb, pl borus ido, de tompitott nappal nem segit, minek?

de jobb ha hatul is vilagitasz, na ezert van igy.

2014. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nekem ez megfelelne hogy motor indításkor felvillan, tompítottkor meg esetleg halványodik, de a faterom régimódi és mániákusan spórolós. :(
2014. febr. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!