Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok, vegyek saját...

17 éves vagyok, vegyek saját kocsit, vagy kérjem kölcsön a család által használt autót? Iskolába járáshoz kellene

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 15:33
1 2 3
 11/27 egySanyi ***** válasza:
Vegyél mindjárt kettőt, hogy legyen tartalék is.
2014. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
16%
Milyen kár,hogy nem emelték fel a jogosítványszerzés korhatárát legalább 18 évre.
2014. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Motorkerékpárra,robogóra nem gondoltál még?
2014. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

lány vagyok, én sem szeretek most télen fázni 2 hetente beteg vagyok mert nincs váróterem és hideg van, suliból meg ki kell jönni. :)


persze a díjakat fizetni segítenének meg ilyenek, de azok mégis csak kevesebbe kerülnek mint egy 150-250 ezer közötti autót is hogy kifizessenek. :)

2014. febr. 9. 16:29
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
A helyedben vennék! Én is vennék, csak nincs rá pénzünk.
2014. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha lány vagy akkor vegyél kocsit,vagy keress egy pasit aki fuvarozgat az iskolába:)
2014. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

Majdnem 20 vagyok, iskolába járok még, 40 km-ről. Családi autó van, iskolába busszal járok, miért is járnék kocsival, 6,5-ös fogyasztás, 80 km-en, 400 ft-s benzinárral 2080Ft, a bérlet egy hónapra 2850. És a kocsit nem csak megvenni kell, fenntartani drágább(olaj, műszaki, gumik, esedékes javítások, és még sorolhatnám a sok papírmunkát).

Nem azt mondom hogy nem mentem iskolába kocsival egyszer sem, évente annyiszor megyek, hogy meg tudom számolni egy kezemen.

Pénz pedig nem gond úgymond nálunk, mert gond nélkül tudnék venni autót, és nem a Swift kategóriában.

Busz reggel 55 perc, plusz városban 20 perc gyaloglás, de elég sokszor osztálytársammal megyek le az iskolába, ő városi, aztán kocsival jár. Haza is 1 óra az út, de van 2 átszállásos is, 1,5 óra, az rosszabb, de el lehet viselni, tömeg van, de valamit valamiért.

Hideg van? fel kell öltözni, farmer alá jégeralsó, és nem csak rajtam van az osztályban, egyből nem fázok.

Tehát szerintem ha nagyon muszály, kérd kölcsön a családi autót, de nem gondolnám hogy ha eddig tudtál buszozni, egy plasztikkártya miatt minden olyan rossz legyen, hogy MUSZÁLY lenne kocsiba ülni

2014. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én azt mondom kérd el, amíg nem tudsz venni egy jót. Nekem sajnos elég messze van az iskolám, ahova busszal jártam. De egy kínszenvedés volt mindig, mert kényelmetlenül érzem magam a sok ember között, és a szűk helyen bezártságérzetem van. De ez csak a tömött buszon jön elő. Szóval amint meglett a jogsim, megkaptam -kikönyörögtem- a 3 kocsi közül a "legnemcsajozósabbat", egy T5-ös VW Multivant.:D Ez egy 9 személyes kisbusz.. Nem néztem ki hülyén benne, áá.. Eleinte be se akartam szállni, aztán a végén fájó szívvel adtam vissza, pedig volt saját kocsim. De amúgy jól néz ki, és fullextrás felszereltséggel mindjárt jó volt. Osztálykirándulásra is ezzel mentünk, 8-an.:) Míg az osztály többi része a vonaton cammogott a hőguta szélén, mi a légkondis kisbusszal robogtunk célunkhoz. Valamint ha annak a busznak a hátsó ülése mesélni tudna.. Nagyon imádom azt a kocsit.

De mégsem az enyém, hanem a családé. Szóval elveimhez ragaszkodva vettem egy saját kocsit, amikor már összegyűlt másfél misim. De a Multivanbe mindig szívesen ülök vissza.:) Bocsi a sztoriért, csak gondolom leírom, hátha valakit érdekel.

2014. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
én 1,5 órát úgy várok, hogy hideg állomáson a vonatra, és benne 10 percet ülök még, szóval nem igazán oldható meg hogy bírjam ki még 2 évig. :) nekem a benzin már mindegy lenne, abba ugye segítenének szüleim. :)
2014. febr. 9. 21:14
 20/27 egySanyi ***** válasza:
Ha nem lenne jogsid akkor hogy oldanád meg? Iskolában nem lehet 1 órát várni, szinte hihetetlen. Esetleg a környéken valami hivatalban, kórházban, piaccsarnokban... nem lehet eltölteni azt az 1 órát?
2014. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!