Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motornak milyen fenntartás...

Egy motornak milyen fenntartási költségei vannak?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 250-esnek. Biztosítás, műszakiztatás csak forgalomba helyezett motornál kötelező?

2014. febr. 11. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, de anélkül nem használhatod közúton!

Ja és kihagytad a teljesítmény adót.

2014. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre lettem volna kíváncsi, konkrét árakkal stb.
2014. febr. 11. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Konkrét ár pl biztosításra nincs, mert az egyénenként változó és a biztosító egyedileg kalkulálja. Csinálj egy próbaszámítást valamelyik alkusz honlapján.

Műszaki 10e körül van, ha jól emlékszem. De az NKH honlapján pontosan megnézheted.

2014. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek azért igencsak attól függnek... De mondom a saját motoromét, ami egy km szempontból fiatal 250-es cruiser, 40 ezer km van benne eddig, amióta nálam van.


Nem évben, hanem km-ben informatívabb számomra (ha már van motorom, használom, de nem olyan nagyon sokat, évi 10 ezer mehet bele?), de mondom, amit tudok.


Műszaki (2 évente 4 ezer), adó (5 ezer/év) és biztosítás (3-4 ezer/év, de nekem már a saját korom, cruiserkedvezmény s némi bónusz is van benne): 1,41 ft/km (a teljes km költség nálam 46 ft/km, ebben a ruhán kívül minden benne van. Aki drágán vesz motort, illetve rövid időre, illetve zabálósabb a kicsike, no ott ez sokkal csillagászatibb összeg képes lenni. Az én motorommal még nincs sok gond és nem is eszik sokat, többnyire jóval 3 liter alatt).

Szervíz: 11.8 ft/km (hogy évi hányszor kell szervízbe vinni, magad cseréled az olajat vagy szétesik-e a motor valamiért, nos, ezt más esetében nem lehet megmondani, ez az összeg, illetve km költség rész eléggé tud szóródni).


Aztán ugye benzin is kell, ez nálam kb. 18ft/km, amit még meghalad a vételár, de az persze fokozatosan csökken. A motorozásnak az is fontos költsége, ha azt nem tekintjük, akkor teljesen ferde elképzeléseink lehetnek a benzinár szerepéről s egyebekről.

2014. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, valami ilyesmi választ vártam.
2014. febr. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!