Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a DRL mánia? Csak...

Mi ez a DRL mánia? Csak szerintem közröhej tárgya, mikor egy Matizba, régi Suzukiba tesznek utólag DRLt?

Figyelt kérdés

Mert a röhögés fog el, mikor meglátok egy Matizt DRlel felszerelve...


Ezeknek az embereknek nincs ízlésük? Hiába tesznek rá egy DRLt amit egy Audi, BMW, Mercedes, GYÁRILAG rak az új autóiba, attól még egy fostalicskát vezetnek...



2014. febr. 12. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Legalább láthatóak nappal is. Annyira nem rossz dolog, igaz, tényleg hülyén tud kinézni egy ilyen utólagos vacak.


Viszont...


Az, hogy te, aki biciklit se tudsz vezetni anélkül, hogy orraessél, a suzuki, vagy a matiz, vagy valami kisebb autó, mind fostalicska, az csak a te szégyened. Tudom, jobb Volvovan, meg Mercedesszel járni, csak drága rá a jegy, meg a bérlet.

2014. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg, én egy szer egy IFA-n láttam ilyet!
2014. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

mánia vagy nem, de ez van.

Sokan azért teszik fel, hogy "szebb" legyen az autó. De mellé szabálytalanul

Sokan, mint pl én azért teszem fel, mert a fényszóróm akarom óvni.

2014. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen röhejes, egy Matizban, vagy bármilyen kis köbcentis autóban kifejezetten előnyös a használata. Egy ilyen gyenge motor rögtön megérzi ha fölkapcsolják a világítást, mert a leterhelt generátor érezhetően megfogja. A ledes menetfénynek viszont olyan kicsi az áramfelvétele, hogy észrevehetetlen és ezáltal még a fogyasztást is csökkenti.
2014. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő méretűt tesznek jó helyre, akkor még dobhat is azon a Suzukin, Matizon. Mert a DRL az nem márkafüggő dolog (mint pl az Angel eyes a BMW-nél, ami tényleg gáz más autón). A megfelelő minőségű DRL felszerelhető utólagosan is bármilyen autótípusra, a feltételek betartásával. Egy kis esztétikai érzékkel meg lehet oldani, hogy minden szempontból jó legyen.
2014. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te LED fetisiszta vagy és féltékeny vagy rá, hogy a csóringernek is lehet LED-es fénye.


Ha szakszerűen van felszerelve, akkor javítja a közlekedés-biztonságot. Nem teljesen mindegy neked, hogy milyen járműre van felrakva? Engem amúgy pont a gyári BMW ledes menetjelzői zavarnak, olyan rosszul van kombinálva az irányjelzővel, hogy sokszor alig venni észre az index bekapcsolt állapotát. Maga a nappali menetjelző pedig oldalra szór és vakít.


"attól még egy fostalicskát vezetnek"

Nem az számít, hogy mit, hanem hogy hogyan.

2014. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
jólbeszélsz...
2014. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ó, hát én meg még a bringámra is leg fényszórót építettem! Nem vicc!


Itt épp a bringa úton próbálom:

http://www.youtube.com/watch?v=8ZbbzxnsEHg


Ez egy utca szélén állva készült:

http://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4


A LED világítás kb 3-5 -ször kisebb energiával is beéri. Szerintem ez előny egy autónál is. Nem terheli annyira a generátort.


A videón látható lámpa pl. videó kamera akkuról működik elég sokáig, kb. 6 órán keresztül.


Az megint más kérdés, hogy mit szólnak az utólagos dolgokhoz a közlekedésiek.

2014. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez nem újdonság, nekem a biciklin 4-5 éve ledes világítás van. 3 db normál mikro ceruza akksival működik.
2014. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen igen, azok a kicsi átlag bringára való fények.

Olyan lehet, mint a korábbi videón a ház falnál sötétben elsuhanó gyengécske lámpájú biciklik fénye, de ez autónyi fényt ad, ha éppen teljes fényre kapcsolom. Kicsi állásban is több mint egy bicikli fénye ahogy világít. Szélesebb is és emelhető a kormányról és lebillenthető, hogy ne vakítsa a forgalmat.


Ilyen: [link]


Teljesen házi tervezésű és építésű még a burkolata is egyedi.

A biztonságot nagyon fontosnak tartom, hogy ne vakítsak el senkit a fogalomban, mint egyes bringások az erősebb fényű gyári lámpáikkal néha megteszik.


Az egyik kis szobába bevilágítva azt fotóztam, hogy mennyire élesen lehet a fény felső határvonalát beállítani szem magasság alá. (ez épp anyám kisszobája a képen)

Itt csak a középső fény zóna van bekapcsolva. Balra és jobbra még egy-egy ilyen széles sávot vetíthet.

http://www.youtube.com/watch?v=YaXkuYq77M0


Tényleg csak érdekességképpen.

2014. febr. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!