Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a szilentblokk?

Isti910802 kérdése:

Mi az a szilentblokk?

Figyelt kérdés

#szilentblokk #szilent blokk
2014. febr. 12. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szilentblokkról röviden:


A szilentblokk szerepe, az, hogy rugalmas kapcsolatot biztosítson két elem között úgy, hogy a terhelést átvigye, de a káros illetve zavaró vibrációkat kiszűrje, illetve a hirtelen fellépő erőhatásokat tompítsa. A futóműben jellemzően a kasztni és a felfüggesztés találkozási pontjainál, a lengéscsillapítóknál és a stabilizátoroknál használatosak, de ilyenek például a motor- illetve váltótartó bakok is. Egy szilentblokk lényegében nem más, mint két fém alkatrész, amelyeket a közéjük vulkanizált gumi fog össze.

2014. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól elmagyarázta és ha ez nem is a kérdéshez tartozik azért megemlítem pl. hátsó futómüben lévő eggyik szilentblokk elfárad/elöregedik akkor bizony összevissza fog cikálni az autó hátulja, ha meg a motort tartó bakoknál ment ki akkor a motor erősen előre is hátra fog ''dűlni'' gyorsitáskor illetve fékezéskor ezt gondoltam megemlítem, de szerintem kivehető volt a szövegből is :D
2014. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!