Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélterelőket érdemes feltenni...

Szélterelőket érdemes feltenni az ablakokhoz? Milyen előnyei vannak? Esetleg hátrányai?

Figyelt kérdés
Arra a műanyag szegélyre gondolok, ami az ablakok felső pereme mentén fut, és a ablakkeretbe kell beilleszteni.
2014. febr. 13. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Örököltem egy autót, amin volt szélterelő. Leszedtem mind a kettőt Kb. 1 hónap után. Semmilyen előnyét nem láttam.

Hátrány, ami most így hirtelen eszembe jutott, nem veszed észre, azaz nehezen vettem észere ha az ablakot 3-5 cm nyitva hagytam és nyitott ablakkal hagytam a parkolóba az autót. Ja és szorosabban járt fel és le az ablak. (elektromos ablak emelés).

2014. febr. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Az oktatómnak volt ez a cucc a mániája. Először a régi 124-es Mercijén tanultam amin volt ilyen, aztán lecserélte egy 1996-os évjáratú Mercedes E220-ra. Így azon folytattam a vezetés tanulást. Előnye, hogy esőben is le lehet húzni az ablakot, anélkül, hogy vizes lennél. Ő speciel arra használta, hogy dohányozhasson az autóban. Hátrányát én nem láttam. Ugyanúgy ment fel és le az ablak is, semmi gondot nem vettem észre. Attól függ milyen autó, ha pl. ilyen terepjáró vagy ilyesmi én simán kérnék rá. Nissan Pathfinder-re például lehet kérni mikor megveszed, a szalonban. De pl. valami új, elegáns szép autón nyilván nem mutat jól.
2014. febr. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előnyei: esőben is le tudod húzni résnyire az ablakot, parkoláskor szintén és így nem párásodik be az autó, teljesen lehúzott ablaknál kevésbé vág be a menetszél, némileg véd a napfénytől. Hátránya: Nagyobb holtteret takar ki a szélvédőkerettel együtt, ezért kanyarodáskor jobban kell figyelni. Én szeretem és használom is minden autómon.
2014. febr. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Minden autómra veszek, hátra is.

Nem vág be a szél, esőben nyitható az ablak, stb.

Hátránya nincs, vagy talán annyi, hogy nem olcsó, és akinek nincs rutinja, feltételkor könnyen eltöri.

Elektromos ablakhoz ügyesen kell berakni, és nem zavarja a mozgást.

2014. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esőben párásodás ellen le lehet húzni az ablakot egy kicsit, és nem jön be a víz. Engem nem zavar, a Suzukimon van, az előzőn is volt, szerintem praktikus. Nem nagyon látom hátrányát.
2014. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem éreztem a szükségességét, pedig az én autómhoz is lehetne kapni típusspecifikus darabokat.


Párásodni a szélvédő nem nagyon szokott. A gyári megoldás elég jól páramentesít. Az ablakot se nagyon szoktam lehúzigálni menet közben. Pályán megőrülnék a zajtól, városban meg a bűztől.

2014. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!