Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy személynek csak egy autó...

Egy személynek csak egy autó lehet a tulajdonában mi ez?

Figyelt kérdés

Azt is megszabályozzák már, kinek hány autója legyen?

Örs vezér terén lakom, megakartam könnyíteni a fiam dolgáz, így az én nevemre írattuk az autót, hogy kevesebb legyen a kötelező.

Erre bemegyünk a parkolási társaságba, hogy befizessük a 30 ezer ft éves díjat. ( erre a válasz, sajnáljuk de egy személy egy autó, a forgalmiban más névnek kell szerepelni)


Mehettünk egy üzembentartó átírásra (23500 ft)

De így a kötelező is növekszik(10000 Ft ról 22500 FT-ra negyedévente)


És ezért cserébe mit kapunk? semmit, ugyan úgy a megállással problémák vannak, mivel a munkás emberek 95% a nappal hagyja a gyakorló utcában az autót, nem este amikor az itt lakók beparkolnának.


Ráadásul a parkolócég irodájában miss p i csa, félre tájékoztatott mivel aztmondta, hogy első autó 2800 ft, a második 30 ezer, és nem mondta nem lehet egy ember nevén a két autó.


Így most kicsit megszívtuk, a munka miatt kell két autó, ha olyan jól menne nem lakna még velünk a fiunk és akkor nem lenne ezzel probléma.

De így évente az autó árának a felét csak kikell perkálni arra, hogy az utcán álljon az autó, ahol nem örzik stb (a parkoló cég miatt a második évtől 78 ezerrel többet kell költeni alapjáraton az autóra, most ebben az évben az üzembentartói papír miatt 100 ezer forintot dobunk ki csak azért, mert a kőbányai önkormányzatnak plusz pénz kell, és kiépítette mindenféle magyarázattal a parkoló autómatákat.



ez ellen nem lehetne valamit csinálni felleblezni?


mert nevetséges, hogy többe kerül az, hogy álljon az autó az utcában évente, mint az autó ára....



2014. febr. 13. 13:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

segítséget kérnék. Mielőtt valaki azt mondaná álljak meg messzebb, a legközelebbi hely ahol ingyenes a parkolás kb 1 km-re van.

Az se normális, hogy itt a ház aztán sétálni kell..

2014. febr. 13. 13:39
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Itt valami nem kóser. Már hogyne lehetne több autó is a neveden. Példának okáért a mi családunkban is van akinek 3 autó van a nevén.
2014. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
És elvileg ezt ők nem bírálhatják felül, nincs joguk hozzá. Ha így van bent a forgalmiban akkor így kéne jóváhagyniuk.
2014. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a parkoló cég mondta, többszőr is rákérdeztünk utólag, hogy ez egy rendelet, lehet több autó a neveden, de csak 1 autóra adnak kedvezményt, magyarán a másodikra dobálni kéne folyton a pénzt az autómatába.



Így, hogy most a fiam az üzembentartó ígyj obb a helyzet, de 10 ezerről 22 ezerre nőt negyedévente a biztosítás, +30 ezer az, hogy megállhasson ...

2014. febr. 13. 13:42
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

nagyon sok kerületben így van, hogy egy személynek egy matricát adnak csak, a másodikért már borsos árat kell fizetni

benne van az önkormányzati jogszabályban is, ha ennek utánanéztetek volna, akkor nem kellett volna feleslegesen átíratni a forgalmit

erre nem fogsz tudni fellebbezni, emellett pedig a lakossági parkolási engedély ingyenes parkolást biztosít a lakásod környékén (az egyszeri díj egy adminisztrációs díj), nem vállalnak felelősséget arra, hogy helyet is találsz

döntsd el, hogy mi a fontosabb, a parkolási matrica vagy a kötelező összege

simán elutasítanak a fellebbezésnél, ráadásul annak is ára van, arról nem tehetnek ,hogy nem olvastátok el a jogszabályt

2014. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, ilyent nem tehetnek meg. Fogyasztóvédelem, helyi önkormányzat, valami megoldás csak létezik rá, mert ez nonszensz.
2014. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem olvastunk a parkolási szabályoknak, utána, hanem bementünk és megkérdeztük szó sem volt semmiféle, 1 személy 1 autó



Sőt kifejezettén mondogatták, hogy igen igen, első autó regisztrációs díj, 2800 ft, a második az 30 ezer...


de így eléggé megsz*pattak minket, hogy emiatt a kötelező is több mint 80 ezer ft, +30 a parkolás, plusz súlyadó stb...

2014. febr. 13. 13:52
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

másodiknak:

lakossági parkolási engedélyről beszélünk, itt igenis meghatározza az önkormányzat, hogy személyenként hány autóra adja ki az ingyenest és ilyenkor a többiért fizetni kell, de még mindig kevesebbet, mintha dobálni kéne egész évben a pénzt az automatába

nem arról van szó, hogy nem lehet több autó egy ember nevén, csak a második, harmadik tizedik autóra már nem ingyenes a parkolás, ez háborította fel a kérdezőt

és innentől kezdve már nem nonszensz a törvény, mert mi alapján adok ki 500 helyre 600 engedélyt, ki kap a második autóra, amikor esetleg emiatt másnak nem jut az egyetlen autójára sem, mert csak februárban igényli esetleg...

2014. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nem az háborított fel, hogy a második autó nem ingyenes, mert úgy terveztük, hogy az jó legyen 30 ezer.


De ha az én nevemen lett volna a második autó is, akkor a kötelező kevesebb lenne jóvel.


De ha az én nevemen van a második autó akkor még az sincs, hogy befizetem a 30 ezret és azért parkolhatok !


Akkor fizethetnék én 50 ezret is akkor se kapom meg a kedvezményt a második autóra, ha az én nevemen van.


mert egy személy egy autóra kap akármilyen kedvezményt is

2014. febr. 13. 13:56
 10/18 A kérdező kommentje:

A nő így mondta, egy embernek csak egy forgalmiban szerepelhet a neve, ha két forgalmiban szerepel akkor a másodikra nem kap semmiféle kedvezményt.



ezért kell a fiamnak lennie az üzembentartónak.

Így 30 ezerért parkolhat, de a kötelező is megnőtt 23500 ra negyedévente

2014. febr. 13. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!