Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7 éves 40ekm OPEL benzines...

7 éves 40ekm OPEL benzines 1.4 es 16 szelepes autómhoz milyen motorolajat vegyek?

Figyelt kérdés
OLAJCSERE

2014. febr. 13. 14:24
 1/10 Dörmögő ***** válasza:
2014. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dexos 2 szabványt teljesítő olajat. Válogass: [link]
2014. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha száraz a motor,nem engedi a főtengelyszimmering se elől se hátul,akkor mehet 5w40 Mobil 1 Selenia Fuchs ezek jók,ha inkább óvatos akarsz lenni,akkor tegyél bele 10w40 félszintetikusat ugyanezekből,az vastagabb picivel,nem engedi el könnyen,plusz az 1.4 1.6 16v haljamos az olajfogyasztásra ezért talán jobb a vastagabb,kicsit hamarabb kell cserélni,de ahogy írtad nem hiszem hogy sokat mész vele,így évente elég
2014. febr. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző, ez nem megoldás!

Ha átereszt a főtengely szimmering cserélni kell. Ha Ecotec motor és fogyasztja az olajat, a szelepszár szimmeringeket kell cserélni. Nem pedig a gyári előírásnak egyáltalán nem megfelelő olaj viszkozitását növelni.

Az okot kell megszüntetni, nem a tüneteket kezelni. Ha már a 20W50-es olajat is enni fogja, akkor mit csinálsz?

7 éves, azaz 2007-es Opelra biztos hogy a Dexos2 szabvány az előírás. Az pedig ezeket a viszkozitásokat engedi meg: 0W30, 5W30, 5W40, 0W40. De a viszkozitáson kívül van még rengeteg más paramétere egy olajnak. Így nem csak ezt kell alapul venni.

A linkelt Dexos2-t teljesítő olajok mind jók bele. A gyári GM 5W30-as olaj is tökéletes. Én is azt használom.

2014. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"10w40 félszintetikusat ugyanezekből,az vastagabb picivel"

Ez pedig nem teljesen igaz.

Hidegben valóban viszkózusabb lesz, nehezebben szivattyúzható, lassabban fog felépülni az olajnyomás, tehát hidegindításkor jobban fog kopni a motor.

Üzemmelegen pedig tökéletesen ugyan olyan a viszkozitása mint egy 0W40-es olajnak. Tehát ugyan úgy szivárogni vagy fogyni fog.

Azaz az ilyen olajjal hosszú távon inkább ártasz, mint használsz.

2014. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16 szelepes eszi az olajat szelepszárszimmeringet kell cserélni? Ejha,hány Opellel volt dolgod? Azza sajnos nem lehet mit csinálni,volt olyan hogy tulaj kérésére,kivettük a motort,dugó,palást,gyűrűk,kifogástalanok voltak,egyszerűen nem lehet megszüntetni..már a C-s F-s Astrák gépkönyvében is a normális olajfogyasztás 0.8dl a 8 szelepeseknél,némelyik 16 szelepes viszont annyira eszi hogy már a hydrotőkék is csattognak,utána kell tölteni állandóan,rosszabbak mint a Skodák,nemtom voltál-e már a cseheknél,szlovákoknál,természetes dolog hogy a kutakon öntögetik bele az olajat.Ez van,ezzel együtt kell élni. Amit leírtam nyugodtan megcsinálhatja ha akarja nem árt,jobb a 10w40,emeli a kompressziót is,hidegen beb*szna ha kopogna,akkor már kuka a motor,melegen valóban közel azonos az öt negyvenessel.
2014. febr. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor tedd nyugodtan, de a hülyeséget nem kéne terjeszteni! Pláne nem másra ráerőltetni.


Ecotec motoroknál típushiba, hogy egy idő után kikeményedik a szelepszár szimmering és ott engedi át az olajat. Persze hogy a dugó, palást, gyűrűk kifogástalanok voltak, mert nem is ott kell(ett volna) keresni a hibát!

Úgyhogy ennyit a nagy szakértelmedről...


Ha pedig ennyire érdekel, szintén 16 szelepes Ecotec motorom van (Astra H). Nemrég fordult át a számláló 200.000km-en, most éppen gyári GM 5W-30-as olaj van benne, de előtte volt 0W-40-es is és 0,1 l/10.000km (figyelem nem /1000km!) körül van az olajfogyasztásom.

2014. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én csak az éves rendes olajcserére gondoltam. A motor még száraz, nem enged sehol láthatóan. Közben vettem egy CASTROL MAGNATEC szintetikus 5W-40 olajat. Szerintetek jó? Beletetessem?
2014. febr. 17. 17:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától... :)


Ha rajta van valahol a flakonon hogy C3, akkor teljesen megfelelő bele.

Korábban használtam én is ezt az olajat. Egyesek szerint hajlamos a felhabzásra, de én nem tapasztaltam vele ilyet.


Egyébként csak kíváncsiságból azt megkérdezhetem, hogy Opelon belül milyen típus, és milyen motorral szerelt az autód?

2014. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Továbbá ezt a fórumot is ajánlom figyelmedbe, he érdekel bővebben a téma: [link]

:)

2014. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!