Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9PDTDI chiptuning után...

1.9PDTDI chiptuning után csúszik a kuplung megoldás?

Figyelt kérdés
Egy gyárilag 105LE-s 1.9PDTDI lett felhúzva chippel előtte is volt benne egy chip de szar volt alul nem húzott rendesen most nagyon megy 130-135LE-t mondtak rá és 300NM feletti nyomaték az lenne a kérdés cseréljem ki a kuplungot egy új gyárira vagy a mostanit kevlároztassam ? egyáltalán egy sima chippeléstől csúszhatna a kuplung ? csak akkor csúszik meg ha 4-be 5-be padlót nyomok ha ésszel gyorsítok akkor nem . Igazából szerintem nem szabadna csúsznia 25-35LE többletet minden turbós kocsinak ki kéne bírnia szó nélkül azt szeretném maradjon a teljesítmény de nem csússzon a kuplung soha mint mondtam ha nem padlózom akkor nem csúszik meg és lehet vele gyorsítani de azt szeretném soha ne csússzon .

2014. febr. 14. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán elkopott a kuplungod. Ha nem tuningolod a kocsit, akkor még elment volna 5-10 ezer kilómétert, de utánna úgyis jött volna a csere.


Ha gyárira nem is, de valami jobb utángyártottra kellene cserélned.

2014. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyári beszállító LUK a legjobb,de a Valeo is megáll benne,Sachs már nem olyan jó mint régen,ha lenn lesz ellenőrizd a kettőstömegű lendkereket is,ne csinálj belőle két munkát..
2014. febr. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 VarMa ***** válasza:

En pont emiatt nem chippeltettem fel az 1.6HDi-met, egyik ismerosomnek volt egy 110le-s Hdi-je (elvileg 145le nyomtak fel neki es volt az autoban 38e km)es 4,5-ben padlogaznal csuszott a kuplung.

neki eleg volt annyi a keves km miatt hogy fel kevlaroztatta a tarcsat es az elso 1000km alatt ovatosan "bejaratta" a tarcsat es utan lehetett rugni es nem csuszott meg....

2014. febr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ kuplungcsere lesz a tuning előtt is volt valami kis hangja meg remegett a pedál picit amikor nem volt teljesen benyomva . Egy új gyári elbírja a chippet simán elvileg ugye ?
2014. febr. 15. 21:08
 5/8 VarMa ***** válasza:
az a helyzet ha mar remeg a pedal es hangja van,akkor a lendereknek (kettostomegunek)van hangja es akkor mar cserere szorul...Igaz en 1evig jartam igy a HDi-mel,igaz nem volt chipelve
2014. febr. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Magától megszűnt a probléma szerencsére :)
2014. márc. 11. 20:05
 7/8 VarMa ***** válasza:
mazlista, en is szeretnek egy ongyogyulo autot XD
2014. márc. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hasonló szituáció.1.9 pd tdi 105 le

Hogy hogy magától megszűnt a probléma ?

Esetleg a tuning lett lefaragva ? Vagy kuplung csere lett a vége ?

2021. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!