Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtan tényleg nagyobb...

Használtan tényleg nagyobb rizikó dízel-t venni, mint benzinest? Továbbá mi a véleményetek a MITSUBISHI márkáról (LANCER 2. 0 DI-D Intense)?

Figyelt kérdés

Ha így van:

- Mik a buktatók?

- Mi az ami nagyobb eséllyel hibásodik meg egy dízelben, mint egy benzinesben?

- Tényleg annyira magasak a szervizköltségek?



2014. febr. 14. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
nézegess a népítéletben a Totalcaron
2014. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Mitsubishi pont egy nagyon jó választás! Dízelben is elég megbízható. Az, hogy lesz-e hiba, nem csak márkafüggő. Függ az autó állapotától. Megvétel előtt kérni kell egy állapotfelmérést valami szervizben.
2014. febr. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az autóvásárlástól még messzebb vagyok, de az ember már jóval előtte elkezd kutatni, mérlegelni, hogy mit érdemes venni!

Új autó nem valószínű, mert számomra nem mérvadó, hogy pont nem én fingottam először az ülésébe, nekem a lényeg az, hogy jó áron jó autót tudhassak magaménak.


Nekünk családban egy SUZUKI SWIFT 1.3 GLX (régi) van, soha semmilyen panasz nem volt rá (14 év 80 000 km), motorja mint az álom, úgy jár (egyenletes, halk) de én azért szeretnék majd később valami erősebb márkát.


Dízelt életemben egyszer vezettem 20 percig próbaképpen, de elég volt ahhoz, hogy beleszeressek a dízel erejébe. :)

2014. febr. 15. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Te a turbodízel erejébe szerettél bele, nem a sima szívódízelébe. :)

Amúgy semmivel se nagyobb rizikó dízelt venni, csak át kell nézetni egy megbízható szerelővel. Akkor nagy eséllyel nem ér majd meglepetés.

2014. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A buktató az lehet, hogy van már benne vagy 3567839685 kilométer, és minden ehhez mért állapotban van az autóban. Vagyis rohadt sokat mentek vele a fogyasztásából adódóan.

Jó pár régi dízelt vettem már, 1 kivétellel mindegyik ette már az olajat rendesen, rángatott a motor, szét volt rohadva alul a kaszni, a belseje lelakva, stb...


Valakit mindenképpen vigyél magaddal, akinek nagy szája van, és nézd meg az autón ezeket:

Nézd meg, mennyi olaj van benne, hallgasd meg a motor járását, nem lehet a jellegzetes "szelephang"

Nézz kartergázt.

Menj próbakört, húzasd ki minden fokozatban, nem-e rángat?(porlasztócsúcs, adagolóhiba)

Váltó fokozatokat kidobja-e, kasznit nézd meg alulról, kipufogórendszert, gumikat.

Ezek kerülhetnek sokba.

2014. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!