Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó eladás hogyan zajlik...

Egy autó eladás hogyan zajlik a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy megvan az adásvételi szerződés és jön egy érdeklődő megnézni az autót.

Kb mennyi a próbaút km-ben? mit engedjünk és mit ne az érdeklődőnek?

A vételárat az adás-vételi szerződés megírása előtt vagy után adják át?


2014. febr. 15. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is: addig nem lehet meg az adás-vételi szerződés, amíg nem tisztázott, ki a vevő, komoly-e a vásárlási szándéka. Mert, hogy az adásvételi szerződésben a vevő adatai is szerepelnek az eladóé /tied/ mellett.

A próbaút ne legyen hosszú, pár kilométer. Lehetőleg legyen benne egy kis emelkedő is és oyan táv is, ahol a kocsit kicsit ki lehet huzatni. A próbaútra vele kell menned, ebből ne engedj. Ülj melléje az anyósülésre. Ha megállapodtok és azonnal nem tudjátok valami miatt megcsinálni az adásvételi szerződést, kérj tőle nyugta ellenében foglalót. Ez lehet a kocsi értékének 15-20 %-a. Ha komoly a vevő, a megbeszélt időben felkeres. Ekkor kell megírni az adás-vételi szerződést. Két tanú is kell hozzá. Kifizeti a megbeszélt vételárat, amibe beszámítod a korábban adott foglalót. Amit ne engedj: hogy belepiszkáljon a felnyitott motorházba, ne adj isten elkezdjen "szerelni" a kocsiban. A próbaútért pénzt nem kérhetsz. Illik a kocsiban annyi benzint hagyni, amennyivel eljut a legközelebbi benzinkúthoz. A kocsihoz tartozik a pótkerék. Minden mást /emelő, háromszög, láthatósági mellény, kulcskészlet, stb./nem vagy köteles adni az autóhoz. Amit muszáj: törzskönyv, szervízkönyv /ha van!/, két db. kulcs.

2014. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel hogy megvan az adásvételi szerződés és jön egy érdeklődő megnézni az autót."


Fordítva: előbb megnézi, megegyeztek, és utána írjátok a szerződést!


"Kb mennyi a próbaút km-ben? mit engedjünk és mit ne az érdeklődőnek?"


Egy 10-15 perces út alatt ki lehet próbálni mindent. Lehetőleg ne csapasson, ne gyilkolja az autót, csak ha kifizette!


"A vételárat az adás-vételi szerződés megírása előtt vagy után adják át?"


Közben! :)


Elkezded megírni az adásvételit, közben leszámolja a pénzt és kiteszi az asztalra. Mikor kész vagy az írással, megszámolod, elteszed és aláírod a szerződést. Legalábbis én így szoktam.

2014. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" Minden mást /emelő, háromszög, láthatósági mellény, kulcskészlet, stb./nem vagy köteles adni az autóhoz."


A gyári emelőt, kerékkulcsot, gyári elakadásjelző háromszöget (pl. BMW, Mercedes), vonószemet, illik odaadni!

2014. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit engedjünk? Átnézni és kipróbálni. Ha el akarja vinni átvizsgálásra egy közeli szervizbe (nem 30-40 km-ekre, hanem közelibe), akkor csak a te társaságodban.

Mit ne? Tönkretenni, babrálni nem szokás hagyni. Persze olyan hagyományos diagnosztikai célú dolgok, mint járó motornál levenni az olajbetöltő sapkát azért nem főbenjáró bűnök.


"Minden mást /emelő, háromszög, láthatósági mellény, kulcskészlet, stb./nem vagy köteles adni az autóhoz. Amit muszáj: törzskönyv, szervízkönyv /ha van!/, két db. kulcs."


A gyári emelőt, kulcsot, vonószemet (betekerhetős fajta) azért inkább szokás odaadni. Szerintem az elsősegély-csomagból meg a láthatósági mellényből sem érdemes ügyet csinálni, hacsak nem valami 100-150e forintos autóról van szó - mert akkor mégis számíthat, de fél millió forint felett biztosan nem tétel.

A két darab kulcs sem olyan általános sajnos. Illeni illik, de sokszor egyáltalán nincs. Vagy a második csak másolat, nem az eredeti második.


Én csak a kp átvétele és megszámolása után szoktam a nevemet aláírni.

A tanúknál pedig 1-1 mindkét oldalról a szokás, biztos ami biztos alapon.

2014. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azt is tisztázd ki fizeti az eredetvizsgát

és azt is,hogy ha kárt okoz próbaút alatt pl xarrá töri a gépet akkor mi van

2014. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy megvan az adás-vételi, hogy a kinyomtatott szerződés nálam van, csak ki kell tölteni ha megegyezek a vevővel.
2014. febr. 15. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Adás-vételit tudsz venni a papírboltban is.


Próbaútra én autót olyan max. 10-15 percre szoktam elvinni. Fontos, hogy legyen benne egy olyan szakasz, ahol ki lehet huzatni az autót (nyilván nem végsebességig, de 90-100ig, tehát legalább egy városon kívüli főút vagy autópálya). Az sem árt, ha van egy jó minőségű út, hogy hallani lehessen, ha kopog a futómű vagy sem.


A motorháztetőt felőlem felnyithatja, de PISZKÁLNI NEM PISZKÁLHAT SEMMIT! Csak nézni. Ha olajat vagy bármit nézni akar szívesen megmutatom ÉN, de amíg enyém az autó más ne nyúljon hozzá egy ujjal sem!


Ha minden ok akkor a szerződést megírjátok, kitöltitek, vevő aláírja és adja a pénzt, te pedig átveszed a pénzt és te is aláírod. Majd a két tanu ellenjegyzi, ergo egy időben történik. De ebből én nem hallottam még soha, hogy gond lett volna.

2014. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!