Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Mercedes S320 benzin...

Mike1977 kérdése:

Van egy Mercedes S320 benzin (W220) autóm.2000-es évjárat. A problémám az hogy a az automataváltóm 3-ik fokozatban marad, nehéz az elindulás és a nem vált se le se fel, se a triptonic nem müködik. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Eddig 3-4 alkalommal csinálta ezt, többek közt ma is. Ha leállitom és ujrainditom utánna megy tökéletesen. Semmilyen hibát nem jelez a computer.310. 000km van az autóban. Kb 12. 000km-rel ezelőtt cseréltettem váltóolajat. Mi lehet a probléma? Hogyan lehet ezt orvosolni?

#Mercedes S320 #W220 automataváltó probléma
2014. febr. 15. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy a szoftverrel lesz valami, vagy a váltóval, ilyen kocsinál sajna nem igazán működik az otthoni javítás...
2014. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért 3. fokozatban akarsz elindulni? Én ezt nem értem.
2014. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 4165 ***** válasza:
Kedves 2.: Nem akar. És innen a szerintem érdemi válasz. A váltó vészüzemben van. Lehet motoroldali gond is. Vagy ESP. De ezekre otthon nehéz lesz rájönni.
2014. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem 3-ban akarok elindulni,hanem D-ben indulok csak aztán rakja magát vészüzemmódba.Kedves 3-as választ adó,nem tudom mit jelenthet a motoroldali probléma.Ez mit jelent? Az a fura hogy semmi hibát nem jelez a computerem.Az olaj szinte új benne,de lehet hogy kevés? Ez most elektromos vagy mechanikus hiba lehet?
2014. febr. 16. 11:24
 5/8 4165 ***** válasza:

A motoroldali azt jelenti, hogy lehet, hogy a motorral van gond.

Szerintem vidd el egy márkaszervízbe. Hamar kiderül.

2014. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ki kell olvastatnom mi lehet a probléma!
2014. febr. 17. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiolvasáshoz először szerintem keress másik szervízt, ne márkaszervízt, mert megfelelő eszközök már nem elérhetetlenek sima szervizeseknek se, de valószinű, hogy sokkal olcsóbban megnézi, mint a márkaszervízben.
2014. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 4165 ***** válasza:
Nem mindig drágább a márkaszervíz. Garis ügyintéző vagyok. Márka mindegy. Egy azóta ügyfél a harmadik ugyanolyan alkatrészt vitte el, mert az a baj. 40eft volt darabja. Akkor elkezdett reklamálni. Mondtam neki, hogy megnéznénk az autót. 60eft-jába került a tényleges javítás. Meg a feleslegesen megvett cuccokba. Másik példa. Alkatrészgari, 20eft-ért nettóban beszerelték. Kiszámoltam, nálunk bruttó 5 lett volna a munkadíj....
2014. febr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!