Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyhengeres motor hangját...

Egyhengeres motor hangját hogyan lehet tompítani teljesítménycsökkenés és kipufogócsere nélkül?

Figyelt kérdés
Aprilia Pegaso 650-es (2000 évj.) motorkerékpárom gyári dobokkal nagyon hangos... Új dobokat nem akarok venni, de szeretném a hangját redukálni teljesítménycsökkenés nélkül. Ha a kipufogókat kézzel finoman befogom, akkor mindjárt kellemesebb. Várom az ötleteket, megoldásokat. Köszi!

#hangos #kipufogó #Aprilia #dB csökkentés
2014. febr. 16. 10:04
 1/3 Blaiseboy ***** válasza:

Van az a fém súroló a mosogatáshoz.

Mikor az én motorom túl hangos volt műszakin, akkor azt tettem bele. Egy próbát megér.

Fém dörzsi, vagy mi a neve, kb. 130 ft egy darab.

2014. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hy!

Esetleg nem lehet hogy van neki gyári tompítása csak az anyag benne elöregedett vagy kiégett? Mármint közetgyapotra gondoltam mert azt szoktak bele tenni,lehet ezt kéne frissebbre kicserélni vagy külön csinálni neki egy tompító dobot

2014. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyári állapotú dobokkal valószínűleg nem volt annyira hangos, #2 kolléga közel járhat az igazsághoz.

Nem tudom azon milyen a gyári, mennyire lehet házilag megbontani - de érdemes lenne megnézni benne az csillapítóanyagot, mert tényleg elhasználódik.

2014. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!