Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi szempontokat figyele...

Az alábbi szempontokat figyelembe véve, Ti milyen kocsit vennétek?

Figyelt kérdés

Szóval évi kb. 12 ezer kilométert megyek, legtöbbször városban. Kb. 3 ezer km autópálya.

Városban is rövid távon, aztán órákig áll az autó.

Viszont egy benzines 206-ost akarok lecserélni valami családira, olyan 1.200.000 Ft-ig. Ami marhára tetszene az egy S60-as volvo, de nem tudom melyik motorral vegyem.


Volvo helyett mit tanácsolnátok?


2014. febr. 17. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az S60 nagyon jó autó és a használt autót vásárlók szerencséjére nincs is ára. Viszont rövid távú városozásra nem igazán felelnek meg sem a turbódízel sem a turbós benzines motorok. Az S60-ban pedig csak egy szívó van, a 2.4-es 5 hengeres, azt meg meg kell vallani, hogy ennek kicsit nagyobb lesz a bendője, mint a 206-nak. Igaz a 2.0 turbós benzinesek meg a 5 hengeres szívótól nem fognak többet enni,azaz városban mindkettő 10 felett.


Ha szereted a kihívást akkor hajrá, viszont ha sokallod a fogyasztást akkor érdemesebb valami más után nézni ( pl az újabb V50/V60-akban kisebb motor is van, csak azok nem férnek bele a keretbe, az S40/V40 meg nem olyan szép és kisebb is ).

2014. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először v40 lett volna, de népítéleten lehúzták őket sajnos, így dobtam.

Hát igen az s60 meg óriási motorral van szerelve.

Mondjuk jobban elnézem a volvónak a 10 liter városban, mint ennek a trágyaszórónak a 8-at. Azért az s60, csak egy mini romboló, cirkáló.

2014. febr. 17. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A volvo az nem rossz gép!

Skoda octavia

Ford focus

2014. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

octavia vagy mondeo.

A mondeo mellett szól hogy nekem szebb és az 1.8 motorja nagyon jó, gyorsabb erősebb mint az octávia 1.6 és ugyan annyit fogyaszt.

A octavia is príma autó de nekem főleg a beltér és az 1.8 motor miatt hajlok a ford felé.

2014. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rövid távos leállítgatásra én turbómotort nem vennék, sem benzinest sem dízelt, a 2.4-es szívó tökéletesen megfelelne, ha bírod a fogyasztását, mellesleg a benzines sor5-ös motornak baromi szép hangja van a 4 hengeresekhez képest, a dízel kerepeléséhez képest meg pláne...

Évente 12 ezren amúgy se spórolsz sokat a dízellel, viszont a sok rövidtáv lényegesen hamarabb öli meg a turbómotort, mint a szívót

2014. febr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!