Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely vezető támasztó...

Féltengely vezető támasztó csapágy csere?

Figyelt kérdés

Gumiharangot cseréltem a jobb oldali féltengelyen, kiszedtem az egész féltengelyt hogy könyebb legyen. a támasztócsapágyon már akkor láttam hogy szét van menve eléggé rozsdás kiesett a porvédő is de a golyók még rendben voltak. gondoltam mivel sürgős a kocsi holnaputánra kell, visszarakom és majd ha lesz időm valahogy megbütykölöm. na de mikor vissza akartam rakni a féltengelyt, a golyók a csapágyból kiestek :) úgyhogy hirtelen sürgős lett a csere. Kérdés az hogy hogy működik a cseréje? látok rajta valami gyűrű ami közrefogja a csapágyat ugye a tokkal. azt üssem le, régi csapágy le, új fel, az a gyűrű vissza és ennyi? Nehéz leszedni azt? Csak mert elő ránézésre úgy tűnt mintha rá lenne hegesztve de hát az nem lehet mert akkor nem lehetne cserélni a csapágyat. Nem tudom mennyire érthető ez, hogy értsétek itt egy kép, nem az enyém de ugyan olyan.

[link]


2014. febr. 18. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem látom pontosan a képen, de lehet, hogy az egy zsugorgyűrű, amit nem igazán fogsz tudni leütni róla hidegen. Vagy meg kell melegíteni, vagy levágni sarokcsiszolóval. Ha mégis sikerülne leütni, akkor sem szabad visszatenni! Venni kell egy újat és megmelegítve rátenni.
2014. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megoldódott a dolog, az egy zsugorgyűrű volt amit megmelegítettem és leütöttem róla. Bár nemtudom miért ne lehetne visszarakni én visszaraktam rá. Ugyan olyan mint volt:)
2014. febr. 24. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Másodszori melegítésre már nem tud ugyanúgy rászorulni. Mentettem én már olyan Ladát aminek menet közben kicsúszott a bal hátsó féltengelye, mert a sufniban visszatették rá a régi zsugort! Szerencsére a halálra rémült tulaj megtudott állni mielőtt teljesen kiesett volna, de már így is kilógott a kerék vagy fél métert a kocsi alól. Persze ez a tiédnél nem fordulhat elő, de egy lelazult gyűrűtől esetleg kicsúszhat a váltóból.
2014. febr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!