Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorok lánckerekeinek fogazás...

Motorok lánckerekeinek fogazása egyforma?

Figyelt kérdés
Akármilyen motorról van szó, a láncnak gördülnie kell a lánckerekeken ugye. Tudom hogy a lánckerék vastagsága is eltérő például, de engem most csak a fog profikok érdekelnek hogy egyformák-e. (Egy Honda NS 125 R-re akarom átteni egy NSR 125 R villáit, fékeit, felnieit és értelemszerűen a lánckerekeket is, de nem vagyok benne biztos hogy az NSR első lánckereke rámegy az NS kihajtó tengelyére. Ha a fogprofilok azonosak, akkor viszont az NSR hátsó lánckerekét, 520-as láncát, és az NS első lánckerekét raknám rá. Ha jól tudom mind a kettőre 520-as lánc kell és szerintem a lánckerék profil is 100%-ban egyezik, de gondoltam megkérdem, hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren.)

2014. febr. 19. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőre 520-as lánc megy, akkor egyezik a profilja. Különböző méretű láncoknál eltér, így a Simson lánckerékre a Hayabusa lánca nem megy rá, és fordítva.
2014. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!