Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az, ha a menet...

Normális az, ha a menet közben a váltót a kuplung kinyomása nélkül simán, könnyedén ki tudom venni üresbe?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
milyen kocsiról van szó?
2014. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális és nem is árt a váltónak, feltéve hogy nem terhelés alatt csinálod!
2014. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemelyiknel-ha jol eltalalod a fordulatszamot-meg at is valthatsz kuplung nelkul.
2014. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

normális


anno elszakadt kuplungbowdennel a Pollákkal messziről jöttem haza úgy, hogy sebességben kettőben indítottam, aztán megfelelő fordulaton pakoltam felfelé és lefelé

2014. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az egyszerűbb szerkezetű váltóknál (olcsóbbaknál, régebbieknél, amik kisebb motorhoz vannak) normális.

Mai modernebb váltóknál már azért nehezebb, bár azoknál se lehetetlen, csak el kell találni a jó fordulatszámot.

2014. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor megnyugodtam. A váltást azért nem próbálnám meg így. Ezt is csak véletlenül vettem észre a napokban. :)


Egyébként egy Opel Astra H 1.7CDTI-ről van szó, 101 lóerős (Z17DTH) változat, F23-as manuális váltóval.

2014. febr. 20. 08:18
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Errol a kis Mazdam jut eszembe. Rendszeresen kivettem kuplung nelkul uresbe amikor lejton gurultam lefele (az most egy dolog, hogy nem tul okos otlet...)

Volt rajta tempomat. Beallitottam 120ra, cirkaltam a palyan, jott egy hatalmas lejto es gondoltam uresbe gurulok le es kuplung nelkul kivettem sebessegbol. A tempomat nem erzekeli, hogy melyik fokozatban volt a valto o csak a tempot akarta tartani ugyhogy felugrott a fordulatszam a pirosig, mert huzta neki mint a barom... Gyorsan raleptem picit a fekre es a tempomat kikapcsolt de egy kicsit megijedtem, es egy eletre elfelejtettem, hogy kiveszegessem a valtot sebessegbel/kuplung nelkul :)

2014. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tempomatom nekem is van. Azzal tényleg nem túl jó ötlet így kivenni. :)

Meg máshogy se fogom direkt rendszeresen. Ezt is több év használat után véletlenül vettem észre.

2014. febr. 21. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!