Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e megvenni 3-4 éves...

Érdemes-e megvenni 3-4 éves használtgumikat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlott konkrétan Püspökladányban egy helyet, ahol jó állapotban lévő 2-3-4 éves használtgumik vannak. Érdemes-e megvenni? Én szívem szerint ódzkodok tőle, mert már jártam meg használtgumival iagz az öregebb volt.
2014. febr. 19. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

függ a típustól és a gyártótól

amúgy igen,ha jó állapotban van,nem tojás,repedezett,szál szakadt,nincs hasítva,nem kopott félre,nem kagylós,nincs lefékezve

hirtelen ennyi

úgy vedd meg,hogy ha a gumis azt mondja :rossz akkor visszaveszik

2014. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most vettem nem rég egy garnitúra 2008-as Michelin Primacy Alpin téli gumit, 7,5 mm mintával. Hibátlan, viszont az új ár egyötödébe került.
2014. febr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó én azért erre nem lennék olyan büszke. 6 éves gumit vettél, az már jó öreg.


Amúgy ha nincs újra pénz, muszáj használtat venni, viszont ilyen 2-3 évesnél idősebbet nem vennék az biztos.

2014. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én gumiból (nem csak autógumiból) nem vennék használtat.

Azért nem olyan borzasztóan drága dolog az, pedig nekem a nyári 17"-os, de nem egy évre veszi az ember. A megfelelő tapadás, főleg nagyobb tempónál, vizes, csúszós úton nem lehet pénz kérdés.

De persze pénztárca függő is. Ha nagyon rá lennék szorulva, valami márkás gumiból megfelelő profilmélységgel esetleg vennék ilyen 3-4 éveset. Az még 2-3 szezonig használható.

Ugyan akkor hosszú távon nem biztos, hogy annyival olcsóbb 3 évente használtat venni, mint egyszer megvenni az újat, de azt 5-6 évig használni.

2014. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem veszek újat soha többet. 16 ezerből 4 gumit vettem tavaly ,úgy hogy fel is szerelték. Ezért 1 újat kaptam volna. Nagyon jól tapad ,márkás gumi. Jobban tapad mint amit régebben vettem és olcsó kategóriás zsír új gumi volt!

No meg nekem mindig balszerencsém volt ilyen téren. Ha vettem új gumit az javíthatatlan defektet kapott 2-3 hónapon belül és kidobtam az ablakon nem kevés pénzt. A 4 ezer ft/ db -os gumit nem sajnálom úgy.

2014. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Innen akarok venni újat 175/70/13-as méretben

9300 körül van a legolcsóbb azt hiszem Barum vagy Semperit

2014. febr. 20. 17:34
 7/9 szelepke ***** válasza:

A guminak megvan sajnos az a tulajdonsága,hogy elöregszik /kikeményedik/,hiába nem mész egy métert sem vele..

A tehetősebb osztrákok ledobják 3 év után még akkor is,ha külsőleg makulátlan.

Egy öreg guminál még a nóném új,vagy a futózott is jobb!

2014. febr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az újszerű állapotúakat igen.
2014. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cikk annyiban jó, a legjobb az új gumi. De azért bőven akad jó használt is. Sokszor a totálkáros kocsiról szednek le teljesen jó gumikat,de nyugaton ahol egy új gumi árát fél nap alatt megkeresi az átlagember,3-4 évesen már cserélik le, pedig még bőven jók,csak azért mert kijött egy újabb típus. Nem is beszélve arról ha egyik oldali menthetetlenül kilyukad és nem találni már rá újonnan pótlást mert beszüntették a gyártását az új modellváltás miatt. Ott áll az ember 3 egyforma jó gumival és nem tud 4.et találni rá.Inkább eladja a 3-at.Vagy az 1db-ot eladja ,ha tudja vagy kidobja,ha gazdag nyugati fizetése van,nem szórakozik vele,a magyar kereskedő meg lecsap rá.
2016. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!