Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogsi 21 vagy 30 nap alatt...

A jogsi 21 vagy 30 nap alatt készül el?

Figyelt kérdés

Az okmányirodában 30-at mondtak, de a KEKKH oldalán 21 van:

[link]

Múlt hétfőn jártam a központi okmányirodában, de persze még semmi hír.

A nyomonkövetős oldalon másfél hete ugynaz a státusz, azaz "kiállítása jelenleg folyamatban".

[link]


Komolyan elhiszi nekik valaki, hogy egy k***a nyomtatás, mert kb. annyi lehet előállítani a kártyát 30, 21 vagy akár csak egy hetet is igénybe vesz? Komolyan itt tartunk 2014ben? Útlevelet 24 órán belül lehet igényelni, persze felárért, de jogosítványt nem?

Nem vagyok már felháborodva, végül is nem sietek sehova, bár azt meg kell mondanom, hogy nem túl jó hagyni a kevés kis rutinomat elszállni, mert persze első jogsi esetén nem lehet vezetni az igénylőlappal amit adtak...



2014. febr. 21. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem eddig senki sem halt bele abba, hogy megvárta amíg a postás meghozta a jogosítványt.

Ilyen a bürokrácia.

Egyszer voltam az adóhivatalban(akkor még APEH).

3 emelet, emeletenként kb. 10 helyiség és minden helyiségben volt 3-4 irodista.

Ahogy láttam a takarítószemélyzeten kívül senki nem csinált semmit csak kávézott és trécselt.

Nem lehetett kávészünet mert sokáig voltam ott, egy olyan emberhez kerültem aki még a számítógépet sem tudta bekapcsolni és tőlem kérdezte hogy mit is kellene csinálni. :)

Ilyenek és hasonlók miatt késik minden.

Ha meg szól az ember akkor meg vérig vannak sértve, ja és jön a tipikus kevés a fizetés duma.

Majd én bedugnám őket egy gyárba vagy valami robotmunkára alighanem megbecsülnék a helyüket. :D

2014. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az biztos ha én így végezném a munkámat, rég úgy kivágtak volna, hogy az arcomon csúszok. Pedig a fizu nekem se álom, és el is vagyok havazva, szóval ezek nem kifogások.
2014. febr. 21. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Napokban voltam az ocsmány irodában elintézni a C jogsit. Nekem is 30 napon belüli időt mondtak. Azon viszont meg voltam lepve, mikor közölték, hogy majd sms-ben értesítenek, hogy mikor mehetek érte.
2014. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne is mondd, én is az első jogsimra várok épp. Én 17.-én voltam az okmányokat intézni, és tényleg felháborító hogy maga a tanfolyam+vezetés összesen 5 hónap, de egy k****a kis rózsaszín plasztikkártya kiállítása viszont egy egész hónapba telik nekik



oké hogy sok az ügyfél, meg sok adatot kell egyeztetni, de könyörgöm akkor miért nem létesítenek több intézményt amivel ezt lehetne gyorsítani?



de persze mi tudunk várni, hiszen magyarok vagyunk :)

2014. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elképesztő fordulat! Csak erős idegzetűeknek!

A mai napon, épp csak két héttel az igénylés után elkészült, és továbbítva lett az okmányiroda felé:

"Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy az Ön által benyújtott, *kód* számú kérelmen igényelt vezetői engedély elkészült,2014.02.24.-án/-én továbbításra került az igénylő adatlapon szereplő kézbesítési helyre."

Szerintetek holnap jön az SMS?

2014. febr. 24. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:

ez igen, ez már valami! :D


nekem még mindig azt írja hogy "kérelmet megkaptuk, adatainak rögzítése folyamatban", hát köszönöm kedves KEKKH hogy egy teljes hete még mindig ugyanitt tart a dolog



szerintem már nincs mi miatt aggódnod, egy-két nap és postázzák az ocsmányhivatalba, vagy ahová igényelted

2014. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kapsz sms-t.

Egyik haveromnak ellopták az iratait és új személyit kellett csináltatnia.

Ő is kérte, hogy sms-ben értesítsék.

4 hét után semmi és gondolta bemegy megkérdezi már, hogy mi van.

Nem fogjátok elhinni, hogy mi volt a válasz.

A nő mellett egy halom személyi igazolvány és azt mondta, hogy "De jó, pont most érkeztek meg a kártyák és így legalább nem kell postázni". 4 hét után!! + még a posta ha lett volna, de a postáról ne is beszéljünk inkább. :)

2014. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kaptam SMS-t, ma meg is jött.
2014. febr. 24. 22:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratula, balesetmentes közlekedést kívánok :)
2014. febr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!