Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fólia+műbizonylat. Hogy is...

Szelepke kérdése:

Fólia+műbizonylat. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az a hír járja,hogyha fóliát helyezek a járművem ablakára,kérheti a rendőr a műbizonylatot.

A problémám az,hogy ahová engedélyezett a fólia felhelyezése,(hátsó oldalüvegek,+hátsó szélvédő)-oda bármit felhelyezhetek,akár hupikék törpikék-es matricát is.

Akkor kinek kell műbizonylat,és miről?


2014. febr. 22. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Műbizonylat azért kell, hogy a rendőr ne kapartassa le veled az út szélén, és átmehess vele a műszaki vizsgán. Amúgy nem csak papír kell hozzá, hanem meg kell lennie a jelzésnek a fólia alatt is.
2014. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. A hátsó oldalablakokra és a hátsó szélvédőre bármit lehet rakni, arra nem is kell semmi.


Műbiz. akkor kellene, ha elöl-oldalt is lenne. De a műbizonylatos fólia, ami oda felrakható, az olyan átlátszó, mint amibe a szendvicset csomagolod otthon, szóval az teljesen felesleges.

2014. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha köcs*g a rendőr leveszi a rendszámodat és viheted

újra vizsgáztatni az autót.

2014. febr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1,#3---->nektek átment a kérdésem lényege,vagy csak megszokásból fújjátok a magatokét?:-)
2014. febr. 23. 06:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A hátsó oldalüvegeket, akár be is festheted feketére, de a hátsó szélvédő már műbizonylatos.
2014. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok: értem én, hogy mit akartál kihozni a kérdésből. De! A hátsó ablakokat is csak akkor rakhatod tele akármilyen fóliával (pl hupikék törpikéssel), ha műbizonylatod van róla.

Ha nincs, és te csak lesötétíted magadtól otthon, nem fogsz átmenni a műszaki vizsgán, és ha belefutsz egy izgágább rendőrbe, addig nem mész tovább, amíg le nem szedted. Sajnos ez a jogszabály, ezt el kell fogadni.

2014. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok újra.


Már bocsánat, de nekem rendőr monta a múltkor, amikor megállított, hogy "A hátsó oldalablakokra és a hátsó szélvédőre bármit lehet rakni, arra nem kell semmiféle papír"

Változtak a szabályok, most már a hátsó szélvédő is lehet fóliás mindeféle papír nélkül.


Az én véleményem szerint, már olymindegy lenne, ha a 2 elsőn is lehetne, akinek van, az tudja, hogy kilátni ki lehet, belátni nem kell senkinek, + ha UV szűrős, akkor nem éget a Nap.

2014. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!