Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motor 125-ös, de...

Ha egy motor 125-ös, de 50-esként van használva, az miben más?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az 50-esen nincs rendszám, mert segédmotor, de még mit kell rajta megnézni, ha meg akarok győződni, hogy hivatalosan 50-es, és ha megállítanak a rendőrök, akkor ne büntessenek meg, hogy csaló vagyok, vagyis hivatalosan mitől lesz 50-es egy 125-ös motor?

2014. febr. 22. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincs arra mód, hogy 125-ös motort 50-esként legálisan használhass.

Semmilyen hivatalos irat nem csökkenti le egy motor hengerűrtartalmát 50 ccm-re.

2014. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az a jobb, ha veszek egy 50-es motort, ami valójában is 50-es, nem csak papíron. Aztán majd olyan 125-ös motorom lesz, ami hivatalosan is 125-ös, vagyis van rajta rendszám, meg a papírjai szerint is 125-ös. Szóval jobb a békesség. Ezt akartad közölni?
2014. febr. 22. 18:28
 3/9 szelepke ***** válasza:
13%
Egyszerű.A rendőrnek odaadod az adásvételit,melyben természetesen 50ccm szerepel.+a kötelező csekkjét és kész.
2014. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy 125-ös motor soha nem lesz 50-es.Hivatalosan pláne.

Nagyon látni a különbséget és a rendőr sem hülye.

Ha megállít akkor eltiltás és pénzbírság, tehát aki így használja a motort az okirathamisítás ami ha jóltudom bűncselekmény.

2014. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is állít meg, ha balesetet okozol/szenvedsz könnyen kiderül hogy nem 50-es és akkor mindent rádvernek + a bírságok.
2014. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Sosem fogom megérteni, hogy egyes embereknek miért az jut eszükbe először, hogy hogyan lehet megkerülni a szabályokat! B@ssz@ már meg a k@@@a élet, 50ccm = segédmotor, 50ccm-nél nagyobb = motorkerékpár. Ha nincs jogsid, húzz el egy tanfolyamra, tedd le a vizsgát! (vagy lehet, hogy ez egyeseknek meghaladja az értelmi képességeit, akkor már értem). Nincs rendszám a 125-ösön? Rendszámosítsd, fizesd korrektül a díjakat, vagy ne vedd meg/add el/ne használd/pályán használd.

Legegyszerűbb, utazz tömegközlekedéssel, de oda meg vegyél jegyet!

Nem tetszik a rendszer? El lehet menni.

2014. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mellesleg nem haladja meg az értelmi képességeimet, csak kíváncsi voltam. Kedves előző vlaszoló! Még soha sem motoroztam, szóval nyilván egy gyengébb motorral kezdeném. Egyszerűen az érdekelt, hogy legyen-e bátorságom úgy menni egy 125-össel, hogy az a papírjai szerint 50-es. Nagyjából ennyi az egész.
2014. febr. 23. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem bátorság kérdése kellene, hogy legyen. Hanem a józan paraszti észé: nem lehet, akkor nem csinálod. Ennyi.
2014. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha neked csak bátorság kérdése az okirat hamisítás, biztosítási csalás, megfelelő vez. engedély nélküli járművezetés, akkor gratulálok.
2014. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!