Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek kocsiba a...

Mi a véleményetek kocsiba a bőr ülésekről? Télen / nyáron? Előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés

Télen nagyon hideg? Nyáron meg beleizzadsz?

A kocsiba nincs ülésfűtés és klíma sem.

Kikopik, kiülődik hamar?


2014. febr. 23. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy szép, igényesebbnek hat és tartós. Nem málik még 200.000km elteltével sem úgy, mint a szövet.

A következő autómat is bőr üléssel fogom venni. Egyáltalán nincs kedvem már visszaülni a szövetbe.


A mostani az félbőr. Középen van egy szövet betét. Semmivel nem érzem télen hidegebbnek, nyáron melegebbnek, mint a szövetet. Igaz nekem gyárilag van ülésfűtésen quick heat rendszerem és digit klímám is.

2014. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülésfűtés nagyon fontos, mert télen mikor hideg van, akkor úgy lehűl, mint a jég.

Nyáron meg felmelegszik, ami elég kellemetlen, de én úgy orvosolom ezt a problémát, hogy nem veszek fekete bőrös autót, és az ablakra tettem hőálló fóliát. Igy nem forrósodik fel annyira.

2014. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szelepke ***** válasza:
100%

Bőr,vagy műbőr?

Csakmert nem ismerek olyan típust napjainkban,amiben bőrülés lenne,klíma viszont nem...

Anno a kockaladámban volt jó kis bordó műbőr ülés...

Nyáron borzalom,télen szintén.

2014. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem nincs benne ülésfütés. Nyáron forró, télen hideg. Viszont jól néz ki,tisztíthatóbb mint a szövet és nekem ennyit megér.
2014. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Csakmert nem ismerek olyan típust napjainkban,amiben bőrülés lenne"


Ladám nekem is volt, az valóban műbőr. És tényleg télen nagyon hideg, nyáron forró. A bőrülés ehhez képest egészen más.

De manapság én meg olyan típust nem ismerek, amibe műbőrt raknának. Pláne bőven hat számjegyű felárért extraként. És amiről én beszélek, nem is egy prémium kategóriás autó, csak egy Opel.

Ja, azt az első hozzászólásból kifelejtettem, hogy nekem is hővédő üvegezés van az autón gyárilag. Meg én nem is nagyon szoktam tartósan tűző napon parkolni. Lehet ezért nem szoktam forrónak érezni... Télen meg ugye ott az ülésfűtés ami miatt megint nem érzem hidegnek.

2014. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki képes megvenni bőrös autót ülésfűtés nélkül, azzal körbefuttatnám párszor az M0 körgyűrűt. Télen anélkül borzasztó hideg tud lenni. A fekete bőr nyáron, ha megsüti a nap, perzsel.


A kopásállósága anyagfüggő, a 2003 körüli Volvok bőre például 300 000 km után már elég viseltesnek hat, igaz, nem nagyon van ápolgatva, csak tisztán tartva. Érzékeny a farmernadrágra, ilyenekre.


Az én autómban szövet van, és 450 ezer km után kezdte feladni a harcot, addig gyakorlatilag újszerűnek hatott. Egy 30 éves anyagról van szó, ennél a mai anyagok általában kopásállóbbak.


A régi Swiftek plüsse például jellemzően túl a 250 ezren is újszerűnek hatnak, egész enyhe kopás látszik csak rajtuk általában.


Általánosságban elmondható, hogy a bőr kicsit több törődést igényel, és az egyszerűbb fajták nem lélegeznek, így nyáron vidáman bele lehet izzadni. Igaz, ez a helyzet gyakorlatilag bármelyik szivacsos, nem szellőztetett ülésű autónál fennáll. Az én autómban afriktömésű, epedás ülés van, így az nem tartozik ide.


Ülésfűtés nélkül én nem vennék bőrüléses autót. Klíma nélkül igen, az nálam nem kizáró ok.

2014. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, egy apró, ám lényeges kulcsszó kimaradt a válaszom elejéből:


Aki képes ÚJ autót megvenni/megrendelni bőrrel, ülésfűtés nélkül...


:)

2014. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:
Én használtan vettem az autót fűthető bőrüléssel. Viszont találtam gyári sport bőrülést (combtámasz, szebb, stb), ami nem fűthető. Kicseréltem, télen-nyáron megfelel, így a fűthetőt megkapta a barátnőm.
2014. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is. De az enyém gyári sport bőrülés ülésfűtéssel. (gerinctámasszal, combtámasszal, aktív fejtámlákkal, stb.)

De nem tudnám megmondani mikor használta utoljára az ülésfűtést. És soha nem szoktam fázni rajta.

2014. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!