Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e 2 hónap alatt autó...

Lehet-e 2 hónap alatt autó jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyáron le szeretném tenni a jogosítványt autóra, de csak 2 hónapom van rá, mivel kint élek Ausztriában és itt csak 2 hónap nyári szünet van. De Magyarországon szeretném le tenni a jogsit! Szerintetek elég rá a 2 hónap, vagy több idő lehet csak megszerezni?

És 17 éves kortól el lehet kezdeni?

A válaszokat előre köszönöm!



2014. febr. 24. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nulláról kezded, nem. 3,5 hónap körül szokott lenni az egész procedúra, ha nem buksz egyszer sem.
2014. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én június felénél kezdtem, augusztus utolsó napján volt a vizsga, rá 3 héttel kaptam meg a jogsit.
2014. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet 17 évesen kezdeni, de 2 hónapnál tuti több idő. nekem konkrétan 1 éve volt, de tény h meg is buktam és totálkárosra is törték az oktatóm kocsiját közben. mindenesetre a csigavér iskolát kerüld
2014. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát én márciusba közepe felé kezdtem és szeptemberbe mentem forgalmi vizsgára.

Kresszel,elsősegéllyel meg a 30 óra levezetésével és a vizsgával a 2 hónap rövid. Nekem ez az idő amennyi idő alatt megszereztem jónak számít.

Én megbeszéltem az oktatóval,hogy nyáriszünetbe le akarom vezetni a kötelezőket,mert év elején érettségi,nyelvizga stb. Annyit mondott,hogy ha előre beviszem a pénzt akkor semmi akadálya.


Ha a kreszt meg az elsősegélyt meg tudod csinálni hamarabb akkor 2 hónap alatt simán letudod vezetni azt a 30 órát.


16,5 évesen már elkezdheted. Én is akkor kezdtem :)

2014. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
# 3: Mi a baj a csigavérrel? Igaz, már pár éve, de én náluk voltam és minden rendben volt.
2014. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csigavért kerülni! X-Car nekem bejött.

Online Kresz tanfolyam, amit két nap alatt meg lehet csinálni. Nyilván akkor ha tudod is az anyagot. Szóval nyárig tanuld meg kívül-belül az egészet, ezzel rengeteg időt spórolsz, mert nem kell tanfolyamra járni. Otthonról csinálható. Ha kész akkor vizsga, legyen összesen két hét. Ha bevállalod a 3500 forintos órabért, akkor akár minden hétköznap is vezethetsz (oktatótól függően hétvégén is), napi két órával (2x45p) számolva az 15 nap, azaz három hét vizsgával együtt. Persze számold bele, hogy mindenki nyáron tanul, vagyis az oktatóknak kevesebb az ideje. Plusz tavaly nyáron olyan is volt, hogy valaki 1 hónapot várt forgalmi vizsga időpontra. Elsősegély az egy nap, plusz még egy óra a vizsga. Ha minden megvan akkor az okmányiroda max. 30 napra vállalja a kiállítást. Ez most nekem napra pontosan két hét volt, de feltételezem a fenti okok miatt nyáron ez is lassabb. Szerintem amúgy minden a matekon múlik, ha hajlandó vagy plusz pénzt kiadni, akkor bármelyik autósiskola elintézi, hogy meglegyen 2 hónap alatt.

Remélem segítettem.

2014. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem egy túlzsúfolt pesti iskolát választasz akkor szerintem meglehet. Én vidéken (Cegléden) csináltam, a KRESZ 1 hónap volt, a gyakorlat szintén 1 hónap. KRESZ-el párhuzamosan pedig mehet az elsősegély. Igaz nekem az oktatóm azt mondta, hogy ügyes vagyok, és gyorsan le akarja velem vezettetni a kötelez óraszámot, és mehetek is vizsgázni, és valóban így volt. Tehát részint rajtad is múlik, mennyire megy a vezetés. Az is igaz, hogy sokan nyáron teszik le, tehát lehet hogy ilyenkor lassabb, én télen csináltam.
2014. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de én azt javasolnám, hogy minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot az autósiskolával, vázold a helyzeted.

Azt lehet, hogy ha júl 1-jén jössz haza, első héten már vizsgázhass is, úgy, hogy kreszt addig nyomod programban, és esetleg beülsz 1-2 órára, de minél hamarabbi kreszvizsga.

Utána jön a fekete leves, mert ha nem megy a vezetés akkor egy élet is kevés a megtanulására, ha megyeget, akkor egy hónap alatt nyugodtan le lehet zavarni az egészet. De ott is minél hamarabb legyél lejelentve vizsgára, hogy kapj időpontot.

Ehhez jó oktató is kell, de legyél te is ügyes, mert ha nem megy, akkor gond van, és nem lesz jogsi a nyáron.

Ez elsősegélyt meg valamikor le lehet tenni, azon nem kell aggódni.

Én júni 24-én vizsgáztam rutinból, és aug 17 vagy 18-án forgalomból.

De úgy hogy levizsgáztam rutinból, következőnek mentem párszor júli elején, majd nekem majdnem 2 hét szünet, utána mentem párszor, oktatónak is majdnem két hét szünet, igaz ha mentem akkor letoltunk 3-4 órákat egyszerre, de a vizsgra is sokat kellett várni, több mint 2 hetet, így lett akkor a vizsga, amikor. Nekem a vezetéssel nem volt baj, de ha rajtam múlik júli végén már kezemben a jogsi, mert tudtam volna napi 4 órába 1 hét alatt letolni a 20 órát, aztán vizsga és viszlát, de nem így lett.

2014. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2014. febr. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!